Масштабна пожежа, яка спалахнула 7 травня у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику на Київщині, була локалізована. При цьому радіаційний фон у зоні займання залишається в межах норми.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики.
У відомстві зазначили, що ліквідація пожежі у зоні відчуження триває. До робіт залучені рятувальники ДСНС разом із фахівцями, які працюють на території заповідника. За їхніми даними, перевищень контрольних рівнів гамма-випромінювання не зафіксовано, а показники радіаційного фону не перевищують середньомісячних значень.
У Чорнобильському заповіднику уточнили, що станом на ранок 11 травня пожежу локалізовано на площі близько 1200 гектарів. Наразі тривають роботи з ліквідації окремих осередків тління та незначного горіння, зокрема на територіях Корогодського, Опачицького, Теремцівського та Паришівського підрозділів, розташованих на лівому березі річки Прип’ять.




Фахівці заповідника здійснюють постійний моніторинг ситуації, зокрема вздовж річок Прип’ять і Уж, щоб оперативно виявляти нові осередки займання. До ліквідації пожежі залучено понад три сотні рятувальників і десятки одиниць техніки, включно з підрозділами ДСНС Київської області та спеціалізованими службами зони відчуження.
Також ведеться безперервне спостереження за територіями, які пройшов вогонь. Для цього використовують наземний транспорт, плавзасоби та безпілотники, що дозволяють швидко реагувати на можливі повторні загоряння.
За інформацією заповідника, радіаційний фон у районі пожежі коливається в межах 0,17–0,32 мкЗв/год і залишається безпечним.
