17:55
03.08.2026
33.2 C
Kyiv

У столиці відновили мозаїку "Журавель і лисичка": де її можна побачити

Мозаїка
Мозаїка "Журавель і лисичка". Фото: Анастасія Лелюк

У Києві була відновлена історична мозаїка "Журавель і лисичка", яку тепер можна побачити на фасаді чайної "Сьорб" на вулиці Спаській.

Про завершення проєкту повідомила художниця Анастасія Лелюк.

Мозаїку вдалося врятувати ще в лютому 2024 року — вона могла бути знищена під час перепланування одного з дитячих садків на Відрадному, за адресою проспект Любомира Гузара, 40А.

Панно, створене у 1970–1980-х роках, виконане з керамічної плитки, кольорового скла та цементу, інкрустаційним методом. Відновлюючи твір, митці використали сучасні матеріали, зберігши водночас частини оригіналу.

За словами художниці, ця робота є прикладом наївного монументального мистецтва і нині функціонує як артоб’єкт у публічному просторі. Вона підкреслила, що збереження мозаїки стало прикладом громадської ініціативи, спрямованої на охорону монументальної спадщини, і проявом низового активізму у сфері реставрації.

НАгадаємо, раніше активісти демонтували барельєф із зображенням гладіатора на вході до стадіону "Спартак" — він має пройти реставрацію.

Залишити коментар

Введіть коментар
Введіть ім'я

Останні новини

Читайте також