У ніч, коли Лавра зазначала російського удару, з-поміж приблизно 140 ченців, які належать до спільноти Московського патріархату, допомогти в ліквідації наслідків атаки прийшли лише п’ятеро.
Про це розповів намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ єпископ Авраамій.
Він уточнив, що очікував більш активної участі братії, оскільки монахи проживають поруч і, за його словами, мають бути залучені до захисту святині. Однак, як зазначив єпископ, реальна реакція виявилася значно слабшою. Більшість ченців не долучилися до рятувальних робіт. Це, на його думку, викликає питання щодо їхнього ставлення до самої Лаври.
Авраамій також наголосив, що під час ліквідації наслідків обстрілу разом із духовенством працювали рятувальники та правоохоронці, що він назвав показовим прикладом взаємодії у критичній ситуації.
Водночас він підкреслив, що ПЦУ не вважає мешканців Нижньої Лаври ворогами. Він заявив, що церква залишається відкритою до діалогу. За його словами, монахи можуть повернутися до єдності з помісною Православною церквою України, і такі кроки, на його переконання, були б правильними в умовах війни.
Окремо єпископ запевнив, що нікого не виганяють із Лаври, а братія продовжить проживати на території святині. Однак наголосив, що перебувати у єдності з Московським патріархатом, на його думку, є неможливим після російських атак.
Він також повідомив, що богослужіння ПЦУ нині проводяться в розташованому неподалік трапезному храмі. Успенський собор зазнав пошкоджень внаслідок удару російського дрона, який влучив у вівтарну частину та суттєво пошкодив покрівлю.
