12:50
21.08.2026
32.6 C
Kyiv

Бетон із руїн: київські науковці розробили нові технології будівництва

Модель будинку з бетону із використанням відходів. Фото: Укрінформ
Модель будинку з бетону із використанням відходів. Фото: Укрінформ

Бетон зі зруйнованих обстрілами будівель став основою нової розробки науковців Київського національного університету будівництва та архітектури. 

Про це повідомив Укрінформ з посиланням на пресслужбу університету.

Науковці разом із закордонними партнерами розпочали реалізацію міжнародного дослідницького проєкту. Він спрямований на розробку нових підходів і матеріалів для відновлення інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російської агресії. Основний акцент у роботі робиться на екологічність та стійкість майбутніх матеріалів та будівель.

Зокрема у планах науковців КНУБА створити інноваційний бетон — суміш, яка міститиме компоненти з перероблених залишків зруйнованих конструкцій. Планується використовувати ці матеріали як для традиційного будівництва, так і для зведення споруд методом 3D-друку.

Університет підкреслює, що в умовах післявоєнного відновлення житлового фонду в Україні особливо актуальними стають універсальні технології швидкого будівництва. Такі технології мають забезпечувати швидке зведення житла з мінімальними затратами ресурсів. А також — бути економічно доступними та відповідати сучасним екологічним вимогам.

Науковці зазначають, що бетонний 3D-друк може забезпечити вищу продуктивність, знизити потребу в ручній праці та скоротити витрати матеріалів та енергії порівняно з традиційними методами.

У межах ініціативи також передбачено розробку спеціальної рецептури бетонної суміші з використанням промислових і сільськогосподарських відходів. Вона буде застосовуватися як в Україні, так і за кордоном — зокрема в Польщі та США — для спорудження як цивільних, так і військових об’єктів.

Ініціатива є частиною міжнародного партнерського консорціуму IMPRESS-U, спрямованого на підтримку системи освіти й науки в Україні. Проєкт реалізується за співфінансування Управління військово-морських досліджень США та Національного наукового фонду США (NSF) за участю американського Університету Стоун-Брука й польської Бидгоської політехніки імені Яна та Єнджея Снядецьких.

Залишити коментар

Введіть коментар
Введіть ім'я

Останні новини

Читайте також