За рішенням суду у володіння держави повернули понад 170 гектарів лісу, власність на який незаконно отримала сільська рада Київської області.
Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної прокуратури.
З’ясувалося, що Студениківська сільська рада, що у Бориспільському районі Київщини, оформила на себе право власності. Натомість ця ділянка належала державі й перебувала у використанні державного підприємства "Ліси України".
Зокрема міська рада не має повноваження забирати частину землі собі чи переоформлювати право на неї. Згідно із закону розпоряджатися землями лісового фонду держави можуть лише спеціально уповноважені державні органи, а не органи місцевого самоврядування.
Рішення сільради визнали незаконним, адже держава втратила 174 гектари. Тож прокуратура подала позов про повернення цінної землі, що має стратегічне природоохоронне та ресурсне значення, а також захищена від забудови чи нераціонального використання.
Господарський суд Київської області задовільнив позов, тому ділянка повернулася у власність держави.
