Після майже восьмирічної паузи у столиці відновлюється проєкт Музею Революції гідності та Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні.
Про це повідомили в адміністрації закладу за підсумками масштабних громадських слухань.
У них взяли участь представники державної влади, парламенту, духовенства, архітектурної спільноти, громадських організацій, а також родини загиблих, поранені учасники Майдану, ветерани й експерти з меморіалізації.
Учасникам представили дорожню карту будівництва музею, концепцію меморіального простору на Алеї Героїв Небесної Сотні. Також був представлений проєкт музеєфікації Екуменічного храму Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників. За підсумками обговорень було підтримано відновлення проєктування музею та початок практичної реалізації меморіальних рішень на тих територіях, де це наразі можливо.





Окремо пояснюється, що повноцінну реалізацію меморіалу раніше було призупинено через арешт частини території колишньої вулиці Інститутської. Перспективи зняття цих обмежень залишаються невизначеними. Тому запропоновані кроки розглядають як компроміс. Це дозволяє розпочати створення простору пам’яті вже зараз, не відмовляючись від загальної мети завершення комплексу.
Генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло наголосив, що такі рішення дають змогу почати практичну роботу навіть за наявних юридичних обмежень. Також це допоможе зберігти стратегічний курс на повну реалізацію проєкту.
Також зазначається, що для втілення меморіальних ініціатив планують залучати позабюджетне фінансування. Також йдеться про меценатську й благодійну підтримку.
