До 315-ї річниці Конституції Пилипа Орлика у столиці відкриється виставка про гетьмана та його шлях – вона триватиме до кінця року.
Про це повідомили у Музеї книги та друкарства України, який реалізовує проєкт разом з Національним заповідником "Гетьманська столиця".
Зокрема, така виставка стане першою серед інших, що розкриє зовнішньополітичну діяльність гетьмана на європейській арені. Він проводив відповідну політику з метою здобуття свободи козакам та створення антиросійської коаліції.
На експозиції виставки "Пилип Орлик. Шлях гетьмана" покажуть стародруки, книги, мапи, гравюри, картини та кахлі. Окрім цього, на виставці буде зброя з колекцій заповідника та музейного фонду. Також можна буде переглянути копії документів з архівів України, Польщі, Швеції та Франції.
"Вперше загалу представляються копії документів з Державного архіву Швеції, виявлені істориками заповідника у 2024 р. за підтримки Міністерства закордонних справ України", - додають у Музеї книги та друкарства.
Переглянути експозицію можна з 24 червня – її відкриють до Дня Конституції України. Вона триватиме до грудня цього року у Музеї за адресою вулиця Лаврська, 9, корпус 9, що на території заповідника "Києво-Печерська лавра".
