У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) з вересня запровадили викладання кримськотатарської мови як вибіркової дисципліни.
Про це повідомила викладачка курсу, філологиня Кримськотатарського ресурсного центру Айше Арнаутова.
У закладі планують застосовувати сучасні методики навчання, щоб сприяти кращому розумінню багатонаціонального характеру українського суспільства.
Арнаутова підкреслила, що кримськотатарська мова є не лише засобом спілкування, а й носієм самобутньої культури, літератури та традицій кримських татар.
Арнаутова зазначила, що поява цієї мови в українських університетах фактично підтверджує територіальну цілісність держави та демонструє особливе ставлення не тільки до Криму як географічної території, а й до нього як батьківщини кримськотатарського народу. На її думку, це також є проявом поваги до історичної спадщини та ідентичності цього народу. Він протягом століть робив значний внесок у формування історії й культури не лише Криму, а й України загалом.
У Кримськотатарському ресурсному центрі закликали й інші українські виші долучатися до цього процесу, щоб підтримувати збереження, розвиток і популяризацію кримськотатарської мови як мови корінного народу України.
