Випускник Маріупольського ліцею міста Києва Роман Мєламуд став абсолютним переможцем першої в історії Європейської олімпіади зі штучного інтелекту (European AI Olympiad 2026).
Про це повідомили на сайті Всеукраїнської олімпіади з інформатики.
Змагання проходили з 14 по 19 липня в румунському місті Клуж-Напока та зібрали 94 старшокласників із 24 країн.
Українська збірна показала один із найкращих результатів турніру, здобувши дві золоті медалі та посівши друге місце в командному заліку.
Найкращий результат продемонстрував випускник Маріупольського ліцею міста Києва Роман Мєламуд. Він виборов золоту медаль і очолив загальний рейтинг учасників, випередивши всіх 93 суперників.
Ще одну золоту нагороду для України здобув одинадцятикласник київського Ліцею №145 Ростислав Ябченко.
До складу української команди також увійшли учень 10 класу Кременчуцького ліцею "Політ" Андрій Татарінов та учень 11 класу Ліцею №145 Владислав Дахно.
Також під час олімпіади українські фахівці отримали міжнародне визнання. Як повідомили організатори, Мелісу Галібу та Антона Ципка обрали до правління European AI Olympiad.
У повідомленні зазначається, що European AI Olympiad є новим міжнародним турніром для старшокласників, створеним за стандартами International AI Olympiad (IAIO). Його заснували як своєрідну "молодшу сестру" Центральноєвропейської олімпіади з інформатики (CEOI), а турнір 2026 року став першим в історії.
