Мешканці Оболонського району Києва та рибалки занепокоєні через рибу, яка оселилась в озері Вербне. Сонячний окунь (або сонячна піранья) є інвазивним хижаком, який майже витіснив місцеві види з водойми.
Про це повідомили в соціальних мережах.
Цей вид був завезений до Європи з Північної Америки як акваріумна риба наприкінці ХІХ століття.
"В озері Вербне – серйозна проблема з інвазивною рибою. Ось така яскрава риба, яка, на перший погляд, може здатися майже "акваріумною", насправді стала великою загрозою для озера Вербне", – йдеться в повідомленні.

На опублікованих фото можна побачити, що йдеться про сонячного окуня, або, як ще його називають – сонячну піранью. Цей вид походить з Північної Америки – він швидко розмножується, поїдає ікру та мальків інших риб.
Користувачі соцмереж, повідомляють, що саме ця інвазивна порода майже витіснила місцеву рибу з водойми.

Хижак для хижаків
Як зазначили у Галицькому національному природньому парку, сонячний окунь потрапив у водойми України завдяки штучній інтродукції. Людина навмисно, або випадково, перемістила цей вид зі свого природного ареалу, який знаходиться в Північній Америці, в нашу країну, чим завдала непоправної шкоди екосистемі наших водойм.
За словами фахівців, прийнято вважати, що в Україні сонячний окунь з’явився спочатку в Криму і Донецькій області. Далі ця рибка зайняла спочатку річки, потім озера і ставки.

"Шкідливість цієї риби полягає в поїданні ікри інших видів риб та їх мальків. Ненажерливість і швидке розмноження (статевозрілість настає на 2-й рік), якраз і сигналізують про екологічну катастрофу, що насувається. Сонячний окунь – становить неприродну конкуренцію видам йоржів, звичайному окуню, судаку, щуці та іншим хижакам. Там, куди дістався цей царьок, кількість аборигенних хижаків серйозно зменшується", – констатували в пресслужбі.
