Знищення 40 гектарів лісу – така ціна будівництва однієї з ділянок Київської обхідної дороги

Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» висаджуватиме нове дерево замість кожного зрубаного під час будівництва Київської обхідної.

Знищення 40 гектарів лісу – така ціна будівництва однієї з ділянок Київської обхідної дороги - image  on https://kyivtime.co.ua

Як повідомляє «Укравтодор» у Facebook, нещодавно Українська природоохоронна група (UNCG) опублікувала допис із заявою про те, що будівництво однієї з ділянок Київської обхідної дороги знищить 40 гектарів лісу. До такого висновку команда UNCG прийшла, ознайомившись із візуалізацією будівництва КОД на ділянці між дорогами М-07 Київ — Ковель та М-06 Київ — Чоп. Про це пише видання Новини Київщини.

«Дійсно, ця ділянка проходить через два лісових масиви — Київського та Клавдієвського лісгоспів. Наразі ділянка якраз на етапі проєктування. Наголосимо, що незалежно від остаточного варіанту проєкту, він обов’язково передбачатиме компенсаційну висадку дерев», — пообіцяли в «Укравтодорі».

Так, замість кожного видаленого дерева буде висаджено нове. Таким чином, в агентстві обіцяють, що будівництво Київської обхідної дороги не вплине на загальний баланс зелених насаджень в області.

Розмовам про Київську обхідну дорогу вже 15 років. Влітку 2020 року агентство зробило перший реальний крок до її будівництва, замовивши проєктування перших ділянок.

Передбачається, що це буде маршрут-напівкільце навколо Києва, який починатиметься від дороги М-07 Київ — Ковель та через дороги М-05 Київ — Одеса, Н-01 Київ — Знам’янка, Н-08 Бориспіль — Маріуполь, М-03 Київ — Харків — Довжанський, обхід міста Бровари виводитиме до дороги М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі. Загальна протяжність КОД складатиме майже 150 кілометрів.

Нині дві ділянки проєктується, на ще дві оголошено тендер. Перші проєкти будуть готові влітку, після чого і буде розпочато будівництво.

За наявності стабільного фінансування «Укравтодор» планує завершити будівництво КОД через 4–5 років. Це допоможе розвантажити столицю від транспорту, і дати можливість транзитним автомобілям комфортно пересуватись країною.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою: