Ющенко розповів полякам, у чому полягає мета Росії (ВІДЕО)

«Протягом 26 років європейська політика не змогла знайти адекватного інструменту протидії агресивній російській політиці, яка ніколи не буде мирно співіснувати з демократичною політикою Європи».

Ющенко розповів полякам, у чому полягає мета Росії (ВІДЕО) - image jusz on https://kyivtime.co.ua

Про це екс-президент України Віктор Ющенко сказав у передачі «W Punkt» Телебачення Republika.

Розмова почалася темою планованої зустрічі Дональда Трампа з Владіміром Путіном у контексті наближення миру в Україні. «Те, що відбувається сьогодні в Україні, – не просто внутрішня, національна проблема. Глибину цієї проблеми ми можемо зрозуміти, коли на початку аналізу нагадаємо, що сьогодні в Східній Європі шість воєн – Нагірний Карабах, Південна Осетія, Абхазія, Придністров’я, Крим та Донбас. Кожна з цих воєн має цього самого агресора – Російську Федерацію. Це не локальні конфлікти – це конфлікти геополітичні. Якщо ми хочемо, щоб спокій був не тільки в Україні, але й на цілому сході Європи, ці конфлікти можна припинити лише за допомогою геополітичних інструментів», – сказав Віктор Ющенко.

«Якщо ми говоримо про діалог на лінії Росія-США, треба мати на увазі одну формальну дипломатичну обставину. Україна 1994 року добровільно відмовилася від ядерної програми, в обмін ми отримали гарантію непорушності кордонів. Сьогодні ми втратили 7 відсотків території, понад 60 тисяч українців убиті та поранені, схід Донбасу окупує російська армія», – підкреслив Ющенко.

Колишній президент України додав, що в переговорах повинні взяти участь ті, «хто гарантував політику безпеки» – США, Велика Британія, Франція, Росія та Китай.

«Я підтримую цю ініціативу зустрічі. Тому що українське питання починає займати належне місце в порядку денному переговорів», – підкреслив Ющенко, кажучи про зустріч Трамп-Путін.

На запитання про позицію Європейського Союзу в справі війни в Україні її колишній президент відповів, що «вона дуже неадекватна стосовно подій, які відбуваються на сході Європи».

За словами Віктора Ющенка, «Перший конфлікт з’явився на сході Європи 26 років тому і це був Нагірний Карабах, за рік це було Придністров’я. 10 років тому виник конфлікт у Грузії та Абхазії, чотири роки тому Росія почала окупацію Криму та Донбасу. Яким є дипломатичний висновок?

Протягом 26 років європейська політика не змогла знайти адекватного інструменту протидії агресивній російській політиці, яка ніколи не буде мирно співіснувати з демократичною політикою Європи. Протягом 26 років ми не навчилися вирішувати конфлікти, які розпочинає Росія. Ми навчилися переходити від гарячої фази конфлікту до теплої, або й холодної, але конфлікт залишався невирішеним. Це стало причиною постійного способу поведінки Росії – не лише в Європі, а в усьому світі», – сказав Віктор Ющенко.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Віктор Ющенко розповідає про Бандеру на польському телебаченні

Екс-президент також висловив жаль, що «в конфлікті на сході України немає представництва європейської спільноти». Як він підкреслив, на Донбасі створено військовий контингент, який сьогодні важко порівняти навіть з польськими силами або силами інших європейських країн.

У політиці, особливо коли оцінювати справи безпеки, дуже важливими є визначення, як ми класифікуємо конкретний стан конфлікту та відносин. До нинішнього дня в Європі важко було сформулювати тезу про «повнокровну» війну Росії з Україною. (…) Європа довго не хотіла адекватно реагувати на російські дії. Поставити діагноз вчасно – означає встигнути з лікуванням», – додав екс-президент України.

 • 90
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  90
  Shares

За темою: