Юлія Самойлова не має права в’їжджати в Україну, – голова СБУ

Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що представниця Росії на “Євробаченні-2017” співачка Юлія Самойлова не має права в’їжджати в Україну, оскільки відвідувала анексований Крим, оминувши український контрольно-пропускний пункт.

Про це він сказав журналістам 17 березня, передає “Укрінформ”.

“Закон має бути один для всіх. Якщо людина перетнула кордон окупованої території, це означає, що вона скоїла правопорушення, і це є підставою для того, щоб закрити їй в’їзд в Україну. Але питання в’їзду чи нев’їзду в Україну не лише у компетенції СБУ, це компетенція і Державної прикордонної служби, вона також може ініціювати заборону на в’їзд”, – зазначив Грицак.

Керівник СБУ наголосив, що остаточне рішення щодо в’їзду Самойлової на територію України для участі у “Євробаченні” ще не ухвалено.

“Рішення про заборону в’їзду співачки з Росії поки що не прийнято. У нас ще є багато часу до травня”, – сказав він.

За його словами, оперативні дані, які є в наявності СБУ, свідчать, що Росія має представників з не гіршими вокальними даними. Але було прийнято рішення відправити саме цю людину, в якої є фізичні вади.

“Хотіли подивитися нашу реакцію. Реакція служб безпеки буде. Ми б хотіли підключити висновки організаторів “Євробачення”, міністерства культури”, – цитує слова Василя Грицака інтернет-видання Depo.ua.

Нагадаємо, виконавчий директор “Євробачення” Йон Ола Санд повідомив, що Європейська мовна спілка (ЄМС) “повністю підтримає рішення української влади” щодо участі представниці Росії Юлії Самойлової на “Євробаченні-2017”. Він сказав, що ЄМС не втручатиметься у рішення української влади.

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко заявив, що “Україна буде розв’язувати це питання, по-перше, згідно з духом пісенного конкурсу “Євробачення”, а по-друге – згідно з чинним українським законодавством”. За його словами, Російська федерація незаконно анексувала Крим і продовжує неоголошену гібридну війну на сході України.

Зазначимо, 12 березня стало відомо, що Росію на “Євробаченні-2017” представить Юлія Самойлова з піснею Flame Is Burning (“Вогонь горить”). Її делегував “Первый канал”. Співачка з дитинства має 1-у групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку.

27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю “Світ спорту й добра” разом з Олегом Газмановим, Лолітою, гуртами “Калина folk”, 5sta Family. Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство.

За темою:

Leave a Comment