Як спати з кимось

Ми всі знаємо, що спати разом – важлива частина спільного життя. Але от дивина: хоча у багатьох парах люди можуть щасливо жити й постійно бути разом, спати разом – зовсім інша історія. Організація Better Sleep Council дослідила: кожен третій американець/американка визнає, що проблеми партнера зі сном негативно впливають на їхній власний сон.

Як спати з кимось - image photo_2020-01-24_09-27-29 on https://kyivtime.co.ua

Якщо важливо зберегти спільний сон в одному ліжку, фахівці Better Sleep Council радять нескладні способи вирішення деяких поширених проблем.

Ваш партнер смикається і навіть б’є вас уві сні
Рішення: Забезпечити кожній людині достатньо місця для сну. Річ у тому, що стандарт, знаний у нас як «подвійний матрац», насправді дає достатньо місця одній людині, другій же – лише половину. Парам варто використовувати ліжка й матраци розміру не менше за «кінг-сайз».

Ваш партнер хропе й не дає вам спати
Рішення: Хропіння може бути показником серйозної проблеми зі здоров’ям, тому необхідно проконсультуватися з лікарем. Окрім того, існують спеціальні подушки, спреї, накладки для носа, що допомагають людям, які хроплять, легше дихати й уникати хропіння. Партнер може спробувати вушні затички, хоча для мене цей варіант не найкращий.

Ваш партнер постійно крутиться
Рішення: Можливо, проблема в матраці. Якщо матрац незручний або злежаний, це може призвести до неспокійного сну. Загалом матрац треба міняти раз на п’ять-сім років.

Ваш партнер любить обійматися і притулятися, а вам обійми під час сну заважають
Рішення: Знайти компроміс. Скажімо, перед сном певний час полежати притулившись чи обнявшись, а спати на певній віддалі.

Ваша спальня більше схожа на офіс, ніж на місце для сну
Рішення: Спальню слід використовувати лише для сну й сексу. Не рекомендується тримати роботу, ноутбуки, телефони, телевізори в спальні. Це сприятиме атмосфері розслаблення і дасть вам кращий сон. Правда, я не уявляю, що робити людям, у яких спальня – єдина кімната в житлі…

Ваш партнер любить спати в теплі, ви – в прохолоді
Рішення: Температура в спальні – велика проблема у багатьох парах. В ідеалі в спальні має бути 16–18° С. Але якщо вашому партнерові потрібна вища температура, можна скористатися подвійною ковдрою (з боку партнера), двома окремими ковдрами, або на бік партнера покласти електричне простирадло.

У кожному разі, перш ніж відселятися спати в окрему кімнату, варто спробувати налагодити ваш спільний сон.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою: