Як придбати нерухомість на Кіпрі й що це дасть

Не секрет, що українці все частіше вибирають для проживання інші країни. Найчастіше їдуть у Польщу через близькість мови й доволі не складне працевлаштування і налагоджування свого перебування у країні.

Як придбати нерухомість на Кіпрі й що це дасть - image 201907301000 on https://kyivtime.co.ua

Популярні серед наших співгромадян і інші країни Євросоюзу. Останнім часом все більше звертають увагу на Кіпр, і ми вам розповімо, що дає покупцеві нерухомість на Кіпрі, які об’єкти можуть купувати іноземці на острові, скільки часу потрібно на придбання і оформлення документів?

Також розповімо, чи дадуть нерезидентам іпотечний кредит, і які додаткові витрати чекають на покупців під час операції.

Острів і Республіка Кіпр

Кіпр — острів у східній частині Середземного моря, розташований за 113 кілометрів на південь від Туреччини і 120 кілометрів на захід від узбережжя Лівану та Сирії.

Офіційно 98% території острова займає Республіка Кіпр, ще 2% території володіють британські військові бази Акротир і Декелія. До Республіки Кіпру належать прилеглі острови Айос-Георгіос, Глукіотісса, Єронісос, Кієдес, Кіла, Корділія, Мазак.

Але фактично Республіка Кіпр контролює близько 60% території острова, що здебільшого населена греками. Північну частину, населену переважно турками, утримує так звана Турецька Республіка Північного Кіпру. Цю державу визнає лише Туреччина, ООН же вважає цю частину острова окупованою Туреччиною.

Республіка Кіпр — член ЄС з 2004 року (правова система Євросоюзу поширюється на території, контрольовані владою Республіки Кіпр). Легальний шлях прибуття на острів — через аеропорти Пафос або Ларнака, або морські порти Ларнака чи Лімасол. Нелегальним вважається прибуття через Туреччину і порти Північного Кіпру, морські або повітряні. Для відвідування Республіки Кіпр громадянам країн, що не входять до ЄС, треба оформити так звану провізу – заповнити заявку на її отримання можна на сайті посольства, отримати провізу можна електронною поштою вже за кілька годин. Провіза дає право на одноразовий в’їзд на територію Республіки Кіпр. Для багаторазового в’їзду треба одержати національну кіпрську візу.

1 січня 2008 року Кіпр увійшов до зони євро. Республіка планує приєднатися до НАТО.

Права і обов’язки іноземних покупців

Громадяни яких країн мають право купувати нерухомість на Кіпрі?

Житлову нерухомість на Кіпрі можуть купувати іноземні фізичні та юридичні особи. Громадянам ЄС дозволено купувати нерухомість без обмежень і без отримання дозволів державних інституцій.

Громадянам країн, що не входять до Євросоюзу, потрібен дозвіл Ради Міністрів. Фактично це формальність, оскільки відмовляють у дозволі на придбання нерухомості дуже рідко. Хіба якщо кандидат має проблеми з законом або перевищив дозволену норму володіння житлом.

Громадянин держави, що не є членом ЄС, має право придбати один об’єкт нерухомості площею не більше 4014 квадратних метрів.

Як придбати нерухомість на Кіпрі й що це дасть - image 201907301001 on https://kyivtime.co.ua

Які види нерухомості дозволено купувати іноземцям?

Відповідно до законодавства Республіки Кіпр громадяни з-поза меж ЄС можуть купувати житлову нерухомість. До неї належать будинки, квартири, земельні ділянки для житлової забудови (які не перевищують за площею максимуму в 4014 квадратних метрів). Придбання комерційної нерухомості можливе для зареєстрованих на Кіпрі юридичних осіб.

Що дає придбання нерухомості на Кіпрі?

Володіння нерухомістю на Кіпрі дає право на отримання багаторазової національної візи. За нею можна перебувати в країні до 90 днів протягом пів року.

Слід пам’ятати, що Кіпр не входить до Шенгенської зони, тому національна віза Кіпру не дає права на безвізове пересування країнами Шенгенської угоди. Це не стосується громадян України — власників закордонних біометричних паспортів, які мають право на безвізове пересування країнами ЄС.

Придбання нерухомості на суму від €300 тис. дає право одержати дозвіл на постійне проживання в Республіці Кіпр. За бажання через 7 років проживання в країні можна оформити громадянство країни.

Окрім того, інвестиції в економіку Кіпру на суму понад €2 млн дають право на отримання громадянства Кіпру.

Обов’язки власника нерухомості на Кіпрі

Власник нерухомого майна в Республіці Кіпр зобов’язаний сплачувати податки на нерухомість і оплачувати одержані комунальні послуги.

Як знайти для себе нерухомість на Кіпрі

Підбирати і вивчати пропозиції з продажу нерухомості на Кіпрі можна за допомогою відкритих джерел, таких як інтернет, спеціалізовані друковані видання та тематичні виставки. На виставках можна поспілкуватися з продавцями та забудовниками, на місці отримати консультацію, домовитися про відвідання об’єкту.

Як ще можна використати нерухомість на Кіпрі?

Окрім того, що ви самі можете періодично відпочивати на Кіпрі, мешкаючи в своєму власному житлі, воно може стати й непоганою інвестицією. Житло стабільно дорожчає, житло на Середземному морі — і поготів. Його можна здавати в оренду іншим відпочивальникам (у цьому допоможуть і місцеві ріелторські підприємства). Можна також з часом продати, діставши чималий прибуток.

За темою: