Введенням воєнного стану президент врятував країну від вторгнення РФ, – експерт

Незважаючи на скепсис всередині країни, зарубіжні партнери України високо оцінили реакцію президента на російську агресію.

Введенням воєнного стану президент врятував країну від вторгнення РФ, - експерт - image gjhj on https://kyivtime.co.ua

Таку думку на своїй сторінці в соцмережі висловив політичний експерт Микола Лучинський.

“Сьогодні закінчується термін введеного президентом воєнного стану, і, підбиваючи підсумки цього місяця, можна сміливо сказати: Порошенко вчинив правильно, і тільки його жорсткі і безкомпромісні рішення утримали Путіна від масштабного вторгнення. Так, багато хто боявся самого терміна “воєнний стан”, хтось щиро не розумів, навіщо його потрібно вводити. Були такі, хто нічого не помітив. А хтось, за традицією, розганяв “зраду”, – нагадав Лучинський.

За словами експерта, для нього чітким обґрунтуванням того, що президент ввів воєнний стан абсолютно виправдано, стали дані розвідки про те, що Росія стягнула до кордону з Україною величезну кількість техніки – 1120 танків і 2600 різних бронемашин.

“Днями прочитав свіжі новини, які тільки підтвердили мою думку. ОБСЄ помітила в Красному Лучі “Гради” бойовиків у кількості 22 штук. Тобто не тільки Росія стягувала до нашого кордону озброєння, але й керовані нею маріонеткові сепаратисти. Ми повинні були бути готові відбити будь-яку атаку, в тому числі і з ОРДЛО”, – підкреслив політолог.

Він також зазначив, що незважаючи на скепсис всередині країни, зарубіжні партнери України високо оцінили реакцію президента на російську агресію.

“Президент недавно заявив, що провели перегрупування військ, ми підтягли частину сил до кордону, зібрали резервістів. Але більшість українців, звичайно, нічого не помітила… Не помітила, бо так і повинно бути! Зате помітили це на Заході. Ми отримали чіткий сигнал того, що все робимо правильно. Оголошення воєнного стану в Україні викликало позитивну реакцію і в США, і в НАТО, і в ЄС. Наші партнери нас повністю підтримали! І в цілому світ звернув увагу на інцидент, і став на нашу сторону – згадаємо резолюцію ООН по Азовському морю”, – написав Лучинський.

На думку політолога, також вельми показово, що завдяки дипломатичним зусиллям Порошенка сенатори США і від демократів, і від республіканців звернулися до Дональда Трампа з проханням провести масштабну багатонаціональну операцію із забезпечення свободи судноплавства в Чорному морі з метою оперативно протидіяти військової агресії Росії в Керченській протоці. Експерт упевнений: це теж “дуже потужний сигнал” на нашу підтримку.

“На закінчення хочу ще раз звернутися до “зрадофілів”: ви можете спокійно сидіти у себе в теплих будинках з інтернетом і на всі лади лаяти президента, армію, військовий стан саме завдяки тому, що президент і армія забезпечують вашу безпеку. І воєнний стан тут – вельми ефективний інструмент. Просто подумайте над цим перед тим, як вилити чергове відро своєї думки в інтернет”, – резюмував Микола Лучинський.

За темою: