Вірменія капітулює? Московія вводить миротворців

Путін, Алієв і Пашинян підписали угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі.

Згідно з документом, азербайджанська армія зупиняється на зайнятих позиціях, Вірменія повертає Азербайджану Кельбаджарський район (до 15.11) і Лачинський район (до 1.12), залишаючи за собою Лачинський коридор (шириною 5 км без Шуші), Агдамський район і території в Газахському районі.

Бойові дії припиняються з 10 листопада. Уздовж лінії зіткнення і Лачинського коридору мають виставити “миротворчий контингент” — 1960 військовослужбовців РФ, 90 БТР, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.

Азербайджан гарантує безпеку руху Лачинським коридором громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.

Умови припинення війни “невимовно болючі”, але це “найкраще можливе рішення ситуації, що склалася”, заявив Пашинян, і прийняв він його “у результаті глибокого аналізу військової ситуації”. “Це не перемога, але й поразки не буде, поки ви не визнаєте себе переможеним. Ми ніколи не визнаємо себе переможеними”, — написав у ФБ Пашинян.

Алієв назвавдоговір історичним і висловив впевненість, що він призведе до тривалого миру й покладе край кровопролиттю. За словами Алієва, Туреччина і московія будуть спільно здійснювати миротворчу діяльність у Карабасі.

“Військова фаза закінчується і ми переходимо до політичного врегулювання. Це максимально вигідний для нас варіант. Це фактично військова капітуляція Вірменії”, — сказав Алієв у зверненні до нації.

Після оголошення про укладення домовленості в Єревані спалахнули протести. Протестувальники увірвалися до будівлі уряду Вірменії. Вони ламають двері, б’ють вікна, зірвали табличку з кабінету Пашиняна. Поліція не застосовувала силу й намагалася заспокоїти мітингувальників.

@politneo

За темою: