Відсвяткувати Купала запрошують у Пирогові та «Мамаєвій слободі»

У дохристиянські часи Купала святкували 21-22 червня, у день літнього сонцестояння, найкоротшої в році ночі.

Відсвяткувати Купала запрошують у Пирогові та «Мамаєвій слободі» - image 119531 on https://kyivtime.co.ua

За легендою, яка дійшла до наших днів із язичницьких часів, у ніч на Івана Купала кожен сміливець може спробувати щастя і віднайти у гущавині лісу квітку папороті, що розквітає тільки раз на рік. Власник щасливої знахідки – вогняної квітки – стане володарем чарівного ключа до усіх скарбів, які заховані у землі. Тільки де вона, омріяна квітка? Біологи стверджують, що папороть не має навіть скромних квіточок у звичному розумінні, не те що чарівних.

Не дивно, що такої чарівної доби трапляються різні дива: дерева можуть переходити з місця на місце, а в лісі зацвітає папороть, і хто це побачить, буде знахарем, розумітиме мову тварин і птахів, а також бачитиме, де під землею заховані скарби. Це ще одне свято, коли варять кутю — з ячменю.

І, напевно, єдиний день у році, коли дівчатам дозволяли ходити з розпущеним волоссям — це нібито символізувало смуток та жалобу: природа вмирає, щоб народитись для нового життя. Адже відтепер сонце покотиться до зими — день ставатиме щораз коротшим і коротшим.

По всій Україні в ці дні проходять різні «купальські» заходи: виступають фольклорні колективи, яскраво проводять обряд спалювання опудал – Купала та Марени, головних атрибутів свята. Ці язичницькі святкові божества уособлюють чоловіче (сонячне) та жіноче (водяне) начала. А романтичні дівчата пускають за водою свої пишні віночки із польових квітів, загадуючи свою долю. Плетуть вінки традиційно з дванадцяти живих квітів. Якщо вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, з тієї сторони й прийде наречений дівчини.

Відсвяткувати це прадавнє свято можна і в Києві, наприклад, у Музеї народної архітектури й побуту в Пирогові. Дійство там почнеться о 17.00.

Ще один центра святкування – козацьке селище “Мамаєва слобода” (початок о 12:00, кульмінація свята — після 19:00).

“Коли зайде сонце, на березі романтичного озера Красавиця, рясно заквітчаного білими лілеями й жовтим лататтям, смарагдовим татаринням, папороттю й дівочим виноградом, козаки та дівчата-козачки розпалять велетенське вогнище, полум’я якого при початку сягатиме триповерхового будинку, — інтригує сайт «Мамаєвої Слободи». — Однак варто врахувати, що купальське вогнище запалюють саме тоді, коли сонце сідає за обрій, а до того — гуляння, хороводи, троїсті музики та шпаркі танці з чарівними панянками-козачками. Запрошуємо!”

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою: