Верхівка РПЦ коштовним подарунком побажала легшої долі воєнному злочинцеві

Один з найвищих ієрархів РПЦ, права рука генерального директора цієї корпорації Гундяєва, послав коштовну ікону засудженому за воєнні злочини під час югославських воєн злочинцеві.

Верхівка РПЦ коштовним подарунком побажала легшої долі воєнному злочинцеві - image gundjajev on https://kyivtime.co.ua

Інформацію про це наводить сербське видання “Телеграф” (telegraf.rs) і низка інших балканських ЗМІ.

Як наводиться на шпальтах “Телеграфу”, ікону ієрарх РПЦ послав колишньому лідерові боснійських сербів Радовану Караджичу, якого Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії (Гаазький трибунал) засудив до 40 років позбавлення волі.

Про коштовний подарунок від правої руки Кирила Гундяєва повідомив брат Радована Караджича Лука. Він планує передати ікону засудженому в січні наступного року, коли відвідуватиме його в тюрмі.

Караджича звинувачували в організації геноциду в семи общинах на території Боснії і Герцеговини, але судді постановили, що звинувачення не надало достатніх доказів вини підсудного. Таким чином, за пунктом 1 обвинувального акту Караджича визнали невинуватим.

Другим пунктом звинувачення було вчинення злочинів проти людяності під час осади Сараєва в 1992-1995 роках.

Судді постановили, що під час боротьби за Сараєво основними цілями військ Республіки Сербської були цивільні громадяни – жителі Сараєва, що підтверджується численними доказами цілеспрямованого знищення мирних жителів міста.

“Обвинувачений персонально відповідає за вбивства, протиправні напади на цивільних громадян, поширення терору, порушення законів і звичаїв війни, за злочини проти людяності”, – проголосили судді.

Окрім того, Караджича визнано винним у захопленні в заручники спостерігача ООН з метою змусити сили НАТО відмовитися від подальшої участі в операції у Боснії і Герцеговині.

Визнано винним Караджича і в організації геноциду в Сребрениці в 1995 році. На думку суддів МТКЮ, боснійські серби на чолі з Радованом Караджичем мали на меті винищити конкретно боснійських мусульман у місті й околицях.

За сукупністю злочинів, вчинених під час югославських воєн 1991-1995 років, колишнього президента Республіки Сербської Радована Караджича засуджено до позбавлення волі строком на 40 років.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment