В ЄС запевнили Порошенка в беззастережній підтримці України

У Брюсселі 20 березня відбувся неформальний міні-саміт Україна – ЄС за участі президента України Петра Порошенка, президента Європейської ради Дональда Туска, президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера і президента Європарламенту Антоніо Таяні.

В ЄС запевнили Порошенка в беззастережній підтримці України - image 1385577793_evro_6 on https://kyivtime.co.ua

Як повідомляє прес-служба глави держави, в ході переговорів сторони погодили підходи до розвитку відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу і координацію спільної протидії викликам.

Лідери відзначили значний прогрес, досягнутий в поглибленні двосторонніх відносин з 2014 року, включаючи підписання та початок імплементації Угоди про асоціацію, успішне функціонування поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі та запровадження безвізового режиму. Також в ЄС наголосили на важливості незворотності курсу України на зближення з Євросоюзом після вільних і чесних президентських виборів в Україні.

У свою чергу Петро Порошенко виклав своє бачення ключових пріоритетів розвитку української держави і його відносин з Європейським союзом, в основі яких лежить процес досягнення Україною критеріїв членства в ЄС.

В ході міні-саміту сторони домовилися координувати зусилля з протидії зовнішньому втручанню в виборчі процеси як в Україні, так і в Європейському союзі, зокрема в сфері кібербезпеки і боротьби з дезінформацією.

Говорячи про п’ятої річниці незаконної анексії Росією Криму, Порошенко підтвердив беззастережну відданість політиці деокупацію півострова і його повернення Україні політико-дипломатичним шляхом. Також президент подякував ЄС за збереження режиму санкції проти Росії у зв’язку з її грубим порушенням міжнародного права в ході анексії Криму і закликав продовжити списку санкцій тиск на Кремль для звільнення всіх українських військовополонених та інших заручників, а також повного звільнення територій України від російської окупації. У зв’язку з цим Порошенко привітав рішення ЄС про введення нового «азовського пакету» санкцій відносно РФ через спровоковану нею ситуації в Керченській протоці. Також учасники міні-саміту в Брюсселі домовилися прискорити запуск програми ЄС з соціально-економічної допомоги українському Приазов’ю.

В ході зустрічі було обговорено також питання зміцнення енергетичної безпеки України, в зв’язку з чим Петро Порошенко закликав лідерів ЄС припинити будівництво російського «Північного потоку-2», який загрожує енергобезпеці всього європейського континенту.

 • 111
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  111
  Shares

За темою: