Уряд Хорватії спростив працевлаштування для українців

Криза на ринку робочої сили змушує хорватську владу шукати способів імпортувати працівників у свою економіку.

Уряд Хорватії спростив працевлаштування для українців - image 600 on https://kyivtime.co.ua

Уряд Хорватії схвалив дозвіл Міністерству праці на підписання угоди з Урядом України про залучення українських працівників на сезонні роботи в Хорватії. Про це пише Dalmacija News.

Уряд дозволив залучати на роботу в Хорватію українців понад квоту іноземних працівників, яку в країні встановлюють окремо на кожен рік.

Як пише хорватське видання, українці вже зажили серед хорватських працедавців слави працьовитих і старанних працівників. Хорватські підприємці охоче наймають наших співгромадян, але раніше квоти й інструкції з їхнього застосування не давали змоги заповнити іноземцями брак робочої сили.

Працівники з України бажані в багатьох галузях хорватської економіки, від суднобудування і будівельної сфери до туризму й обслуговування. Саме на залучення у ці конкурентні галузі українців і спрямовані міжурядові угоди.

Повідомляється, що торік у Хорватії українцям видали 538 дозволів на перебування, з них 433 – з метою працевлаштування. За цим показником українці посідали третє місце після іноземних працівників з Боснії і Герцеговини та Сербії.

Міністр праці Хорватії Марко Павич уже кілька місяців активно працює над підписанням відповідних угод з Урядом України. Уже підписано меморандум з регулювання пенсійного забезпечення, інформує хорватське видання.

За темою:

Leave a Comment