Український стартап зібрав майже півмільйона доларів і готується до запуску виробництва в Китаї

Український стартап готується до масового виробництва свого пристрою у Китаї і залучає нові інвестиції.

Український стартап зібрав майже півмільйона доларів і готується до запуску виробництва в Китаї - image senstone on https://kyivtime.co.ua

Senstone – українська розробка пристрою, який перетворює сказані вголос слова на текст. Рік тому команда з прототипом вийшла на Kickstarter, плануючи зібрати 50 тис. доларів. за короткий час вдалося зібрати 300 тис. доларів, що дало змогу почати підготовку до виробництва.

Паралельно тривав передпродаж пристрою, завдяки чому команда стартапу зібрала понад 400 тисяч доларів.

Зараз у Китаї тривають випробування пристрою, у червні чи липні планується почати масове виробництво. Керівник проекту Назар Федорчук каже, що пристрій виготовлятимуть у місті Шеньчжень, на заводі з виготовлення “розумних” годинників.

Невдовзі мають виробити партію 4000 штук і передати замовникам, після чого виробники отримають відгуки від реальних користувачів пристрою.

Зараз пристрій записує і перетворює у текст повідомлення тривалістю до 1 хв., але інженери працюють як над збільшенням пропускної здатності пристрою, так і над скороченням часу перетворення голосу в текст.

Поки що Senstone найкраще розпізнає англійську, але серед робочих мов також є українська, німецька, японська, данська і китайська.

Логічно було б запитати, чому виробництво не планують в Україні. Утім, експерт з питань промислової політики Андрій Шевченко вважає, що наразі потужностей для такого виробництва в Україні немає. Жодне підприємство України не готове виробляти прилади на рівні “розумного” годинника. А якщо навіть таке виробництво організувати, собівартість буде значно вища за вироби китайського походження.

За темою:

Leave a Comment