Україна купує в Польщі застарілі БМП

Збройні Сили України замовили у польської компанії “Wtorplast” “невизначену кількість” реконструйованих бойових машин піхоти БМП-1АК.

Україна купує в Польщі застарілі БМП - image 5 on https://kyivtime.co.ua

Про це інформує Defence Blog.

За інформацією видання, перша партія БМП-1АК вже надійшла до Сухопутних військ ЗСУ.

В армії заявили, що закупка реконструйованих, а не нових, машин допоможе оперативно посилити бойові можливості Сухопутних військ.

Зазначимо, що БМП-1АК – це радянські машини, які поляки з 2016 року виробляють з метою постачання в ЗСУ.

Відмінність БМП-1АК від радянської БМП-1 полягає у більш якісній збірці та бортовому обладнанні. На озброєнні польської машини залишилися 73-мм гармата 2A28 “Грім” та 7,62-мм кулемет.

Концерн “Укроборонпром” наголошує, що всі бойові машини БМП-1АК зібрані не пізніше 2016 року ліцензованим підприємствам на території ЄС. Усі використані вузли та агрегати пройшли відповідний ремонт і стендові випробування у відповідності до вимог ISO та технічних норм ЄС. Якість машин підтверджена триступеневою перевіркою, здійсненою, зокрема і представниками Міноборони України на етапі передконтрактної роботи. До того, компанія “Wtorplast” надає кількарічну гарантію на усі поставлені вироби.

Вартість угоди між українською та польською компаніями на поставку БМП-1АК не може бути розголошена згідно з умовами контракту. Одначе концерн стверджує, що вона значно нижча, аніж аналогічні пропозиції на світовому ринку. Закупівля БМП-1АК саме за такою ціною досягнута виключно через стратегічні і добропорядні взаємини України й Польщі.

За темою:

Leave a Comment