У Вінниці націоналісти «дерусифікували» ресторан (ФОТО, ВІДЕО)

Патріотично налаштовані вінничани змусили ресторан переглянути свою позицію.

У новому ресторані в центрі міста виявилося російськомовне меню з назвами страв, котрі нагадують епоху Російської імперії на кшталт “Завтрак Екатерины ІІ”, “Любимое блюдо Екатерины ІІ на обед”, “Любимое блюдо Николая ІІ” тощо, пише “Вежа“.

Це викликало широкий резонанс у мережі: лише під публікацією Vежі на Фейсбук читачі лишили понад сотню переважно обурених коментарів.

Потім представники закладу зателефонували в ЗМІ: їм стало відомо про наміри місцевого осередку “Правого сектору” провести акцію проти ресторану. Що саме планували робити активісти ПС, адміністрації закладу відомо не було.

Згодом представники ПС повідомили, що провели розмову з керівництвом закладу й дійшли згоди.

Суть домовленостей полягала в тому, що ресторан демонтує частину вивіски ресторану з назвою вулиці “Купеческая”, перекладе меню українською і вилучить звідти страви з провокаційними назвами. У присутності кореспондентів вивіску демонтував представник ДУК ПС, а з меню справді зникли страви з “імперськими” назвами.

У Вінниці націоналісти «дерусифікували» ресторан (ФОТО, ВІДЕО) - image Untitled-design-35 on https://kyivtime.co.ua

У Вінниці націоналісти «дерусифікували» ресторан (ФОТО, ВІДЕО) - image Untitled-design-34 on https://kyivtime.co.ua

Як пояснила директор ресторану Леся Джига, вона новачок у ресторанному бізнесі й не думала, що такі назви страв викличуть подібний суспільний резонанс:

– У мене й думки не було щось пропагувати чи когось провокувати. Метою було відтворити ті старовинні м’ясні страви, яких у Вінниці більше ніде немає. Щодо назв – напевно, це була помилка, ми вирішили її виправити, назвемо ці страви якось інакше.

У Вінниці націоналісти «дерусифікували» ресторан (ФОТО, ВІДЕО) - image Untitled-design-36 on https://kyivtime.co.ua

Що стосується вивіски “Купеческая”, директорка зазначила, що вона лишилася від попередніх власників і під час ребрендінгу на неї просто не звернули уваги. А меню обіцяли перекласти українською протягом тижня.

 • 723
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 2
 •  
 •  
  725
  Shares

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment