У Києві проведуть «Мовний Майдан»

Захід заплановано на шосту річницю подій 2012 року, які стали відомі під назвою “Мовний Майдан”.

У Києві проведуть «Мовний Майдан» - image 35972416_1672449416184350_8189438052813242368_n on https://kyivtime.co.ua

“Друзі, 3 липня ми знову вийдемо на сходи Українського дому, – пишуть організатори заходу. – Зберемося на річницю «мовного Майдану». В цей день ми не просто символічно відзначатимемо скасування ганебного «закону Колесніченка-Ківалова», який, нагадаємо, в лютому 2018 був визнаний таким, що не відповідає Конституції України.

Наша країна нагально потребує нового, демократичного, українського мовного закону. На жаль, нова Верховна Рада вдає, що їй бракує часу для голосування цього важливого й необхідного закону.

А часткове встановлення квот для україномовних пісень на ФМ-радіо – це надто маленький аспект і лише в окремій одній з безлічі сфер нашого з вами суспільного життя в Україні.

Тому 3 липня ми зберемося на 13:00 біля Українського Дому в Києві знову, щоб привернути увагу до:

– ненормальності цієї ситуації, що не забезпечується функціонування державної мови;

– невиконання депутатською більшістю Верховної Ради України й президентом Петром Порошенком свого конституційного й політичного обов’язку – не словом, а ділом захистити від знищення нашу рідну національну українську мову.

Минуло вже більше року(!), як у ВРУ зареєстровані три таких законопроекти: 5556, 5669 і від громадськості 5670-Д.

Приходьте, щоб разом налягти на «сю скалу!» і зобов’язати Верховну Раду України у пленарних засіданнях 3-12 липня проголосувати закон, який забезпечить функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя. І Петра Порошенка – безапеляційно переконати депутатів фракції його імені в Раді проголосувати ЗА, а потім в найкоротші терміни поставити президентський підпис під ухваленим ВР законом.

Зберемося, і знову ми, всі разом, без партій і прапорів спільно покажемо, як і тоді, що мова єднає країну.

3 липня о 13:00 – на Європейській площі столиці України.

Будьмо українцями. Українській мові – ТАК!”

 • 68
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  68
  Shares

За темою: