У Борисполі вшанували пам’ять загиблих українських льотчиків

Учора в Борисполі відбулися пам’ятні заходи на честь членів екіпажу літака бригади військово-транспортної авіації Ан-30б, загиблих 6 червня 2014 року.

У Борисполі вшанували пам'ять загиблих українських льотчиків - image 34721082_1925139730851734_8869927564475367424_n on https://kyivtime.co.ua

Про це інформує виконком Бориспільської міськради.

“Літак аерофотозйомки виконував черговий спостережний політ на безпечній (як тоді здавалось) висоті, аж раптом ракета ПЗРК поцілила в правий двигун. Командир екіпажу не покинув штурвал і почав відводити палаючий борт подалі від населених пунктів, екіпажу ж він віддав наказ на покидання літака.

Першими, можливо і всупереч інструкціям, але користуючись законами честі і братерства, вистрибнути з вогняної машини примусили молодих льотчиків. Більш старші і досвідчені колеги навіть в свої останні хвилини піклувались про молодь, про тих, в кого попереду все життя. Для них самих часу на порятунок не залишилось. До того ж всі вірили в те, що кращий з льотчиків-транспортників в українських Збройних Силах – полковник Костянтин Могилко зможе здійснити аварійну посадку.

Але перегоріле крило забрало цей шанс…

П’ять мужніх, сміливих і вірних військовій присязі чоловіків віддали життя заради порятунку жителів Слов’янська. Осиротіли п’ять родин. Без батьків зростають діти.

Чи думали ті, хто зі сміхом та азартом пускав ракету по літаку-транспортнику, на чиї голови він впаде? Чи розуміли, якими численними жертвами це може обернутися? Можливо щось подібне вони й планували. Проте ворог не розрахував героїзм та самовідданість екіпажу.

П’ять хлопців спочивають у землі, врятовані від страшної трагедії мешканці звільненого Слов’янська із вдячністю згадують їх імена. Лунає спомин і молитва у Києві, Вінниці та Макарові”.

На плацу ескадрильї “Блакитна стежа”, біля пам’ятної стели пройшов мітинг-реквієм за участю військовослужбовців Бригади транспортної авіації, родичів льотчиків-героїв, представників цивільної авіації та керівництва міста.

Містом вирушила хода до Книшового меморіального комплексу, де поховано трьох з п’яти загиблих членів екіпажу.

За темою:

Leave a Comment