Тариф на утримання будинків і прибудинкових територій замінено на плату за договором, – КМДА

Відповідно до Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, ухвалений більше року тому, “тариф на утримання будинків” перестав існувати.

Тариф на утримання будинків і прибудинкових територій замінено на плату за договором, - КМДА - image kyivrada on https://kyivtime.co.ua

Відтепер введено плату за надані послуги, яка зазначаються в договорі між мешканцями будинку й виконавцем послуг, повідомив у коментарі одному з українських видань заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, чинні договори з обслуговуючими компаніями діють, доки не будуть укладені відповідні договори на послугу з управління багатоквартирним будинком.

“Ціна послуг з утримання будинків і прибудинкових територій становить 5-6 гривень за один квадратний метр і множиться на площу квартири. Ця ціна враховує необхідні витрати компаній, і вона істотно нижча порівняно з більшістю цін комерційних підприємств. Сьогодні комунальні підприємства не є монополістами на ринку. Якщо говорити про площу обслуговування житла, то близько 50% – під опікою комерційних компаній”, – пояснив він.

На запитання про якість роботи заступник голови КМДА зауважив, що рівень сервісу залежить від грамотного менеджменту і професіоналізму людей, а не від форми власності підприємства.

“У будь-якій сфері є як негативні, так і позитивні приклади. Але головне, що сьогодні люди мають вибір: зібравшись і прийнявши рішення на рівні багатоквартирного будинку, мешканці можуть вибрати нову компанію, якщо робота нинішньої не влаштовує.

Люди можуть вибрати перелік послуг, які мають входити в квартплату. Але цей процес, на мій погляд, не повинен бути примусовим або проходити в умовах якихось дедлайнів”, – сказав Петро Пантелеєв.

“Мене мешканці часто запитують: якщо ми не оберемо керуючу компанію, то нас перестануть обслуговувати? Я завжди відповідаю, що ніхто припиняти обслуговування будинків не буде: комунальні підприємства продовжують працювати за відповідну об’єктивну ціну. Але і нав’язувати послуги комунальних підприємств теж ніхто не збирається – мешканці мають вибір”.

Нагадаємо, нещодавно адвокат порадив не оплачувати комунальні послуги, оскільки тарифи на них встановлені, за словами юриста, в неконституційний спосіб.

За темою: