Світ визнав томос для української церкви перемогою Порошенка, – експерт

Публікації в провідних світових виданнях торкаються теми надання українській церкві томосу про автокефалію.

Світ визнав томос для української церкви перемогою Порошенка, - експерт - image  on https://kyivtime.co.ua

Світові ЗМІ вважають автономію Православної церкви України перемогою країни і президента Петра Порошенка, пише Олексій Голобуцький.

“Трапилася на очі цікава добірка світової преси за фактом надання томосу для Української церкви. Судячи з неї, весь світ визнав набуття українською церквою незалежності перемогою президента Порошенка й поразкою Кремля. І це не може не радувати!” – заявив експерт.

Як доказ він навів приклад британського інформагентства Reuters. Воно повідомляє, що відомий британський експерт Тімоті Еш вважає томос для ПЦУ великою перемогою України.

“Тепер надія Москви на те, що Україна в майбутньому повернеться в її “орбіту” практично неможлива без застосування переважної військової сили”, – пише видання.

За словами Голобуцького, ще одне авторитетне британське ЗМІ – Guardian, пише про те, що давно намагається багатьом пояснити президент Порошенко. Зокрема, воно підтверджує тезу, що автокефалія Української церкви – це зменшення впливу російської пропаганди в Україні, зазначив експерт.

Також і Der Tagesspiegel з Німеччини визнає томос ПЦУ як особисту поразку патріарха РПЦ Кирила і всього російського керівництва.

Французькі ЗМІ, продовжив Голобуцький, назвали автокефалію Української церкви відновленням історичної справедливості та “розривом останнього моста між Україною і Росією”.

“Після 332 років перебування під контролем Москви в Україні з’явилася незалежна церква. Україна зруйнувала останній міст, який пов’язував її з Росією”, – цитує експерт французьке видання L’Opinion.

Radio France Internationale пише, що “церковна” перемога Порошенка “поклала кінець більш ніж 300-річній підпорядкованості українського духовенства Російській православній церкві”.

“Думаю, якщо всі західні ЗМІ говорять про томос для ПЦУ як про геополітичний зсув, відновлення історичної справедливості, викорінення російського впливу на Україну, значить, цю подію можна назвати справді історичною, причому не тільки в українському, а й у світовому масштабі”, – підсумував Олексій Голобуцький.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою: