Супрун розповіла, які медичні послуги оплачуватиме держава

Починаючи з 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги, надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги.

Про це на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє Укрінформ.

«З 2018 року на первинній ланці, коли кожна сім’я обирає свого лікаря, усі послуги надаються безкоштовно, весь перелік цих послуг надається безкоштовно. В 2019 році перейдемо на безкоштовні послуги спеціалістів в поліклініках, в 2020 році через державну страховку, за яку громадяни заплатили через податки, будемо сплачувати медичні послуги в госпіталях», – сказала Супрун.

В 2018 році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять у перелік, поступово розширюватиметься.

Супрун також повідомила, що уряд затвердив 19 нормативних актів щодо різних етапів медичної реформи, серед яких положення про створення Національної служби здоров’я, через яку здійснюватиметься оплата за медичні послуги. Документ почне діяти після підписання президентом закону № 6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Крім того, затверджено методику розрахунку вартості медичної послуги.

Також внесено зміни до положення про направлення громадян України на лікування за кордон. Серед іншого удосконалено механізм фінансування і передбачено можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, місцевих бюджетів, інших не заборонених законодавством джерел.

Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, а й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, якщо пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.

За темою:

Leave a Comment