Суд зобов’язав знести незаконні поверхи «монстра» на Подолі

Вищий господарський суд залишив в силі ухвалу першої інстанції про заборону введення у експлуатацію “будинку-монстра” за адресою Нижній Вал, 27-29.

Про це у facebook написала депутат Київради Ольга Балицька.

“Сьогодні Вищий господарський суд України відмінив відверто сумнівне, цинічне рішення Апеляційного господарського суду Києва і залишив в силі заборону введення “будівлі-монстра” в експлуатацію та реєстрацію речових прав на неї”, – напасала вона.

Балицька пояснила, що відмінено “саме те зухвале рішення апеляції, що самим судовим процесом та аргументацією нещодавно привело у ступор юридичне та експертне середовище, викликало бурхливе обурення громади”.

Вона подякувала суддям Вищого господарського суду за “непідкупність і прийняття єдиного можливого законного рішення”.

Таким чином забудовник повинен демонтувати 4 верхні поверхи.

Будівництво “монстра” майже завершено. Одначе забудовник фактично збрехав киянам, бо збільшив кількість поверхів у будинку після того, як оригінальний проект погодили на громадських слуханнях – замість запроектованих 6 поверхів будинок зараз має 14. Будівля розташована у частині історичного Подолу, де такі багатоповерхівки в принципі заборонені.

Варто відзначити, що порушення містобудівних вимог було видно дуже давно – “незаконні поверхи” з’явилися ще кілька років тому.

У лютому 2015 року Господарський суд Києва заборонив вводити в експлуатацію житлово-офісний комплекс на вул. Нижній Вал, 27-29. Київрада відмовила ТОВ “Пателі Лізінг” у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу на вулиці Нижній Вал, 27-29.

У серпні 2015 року столичні жителі взялися збирати підписи проти житлового будинку “Подол Престиж” за адресою Нижній Вал, 27-29.

7 грудня 2015 року Комісія з питань архітектури прийняла рішення обмежити будівлю на вулиці Нижній Вал по висоті 4-5 поверхами без можливості влаштування додаткових поверхів та мансард, або каскадного будівництва споруди в глибину кварталу.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment