Схвалення Сталіна росіянами побило історичний рекорд

70% росіян вважають, що Сталін мав позитивну роль в історії, 51% ставляться позитивно до особи Сталіна в цілому.

Схвалення Сталіна росіянами побило історичний рекорд - image FE469 on https://kyivtime.co.ua

Найбільший за час досліджень рівень підтримки радянського диктатора Йосипа Сталіна зафіксував російський «Левада-центр», передає РБК.

З 2001 року до опитування, проведеного в Росії в березні 2019-го, залишалися приблизно на одному рівні відсотки людей, які в цілому ставилися до Сталіна з захопленням (4% в останньому опитуванні) і симпатією (6%). Але набагато більша кількість людей, які ставляться до Сталіна з повагою (стрибок з 28-30% в 2012-2018 роках до 41% в останньому опитуванні).

Близько десяти років тому підскочила з 19% до 37% (зараз впала до 26%) кількість росіян, які ставляться до Сталіна байдуже. Поступово знижувалася кількість тих, хто ставився до Сталіна з роздратуванням (з 18-19% в 2001-2006 роках до 6% в даний час), страхом (з 15-16% до 5%), огидою і ненавистю (з 5-9% до 3%).

18% опитаних росіян оцінили роль Сталіна в житті їхньої країни як «цілком позитивну», а 52% як «скоріше позитивну», 14% як «скоріше негативну» і 5% як «різко негативну». З плином часу кількість тих, хто бачить його роль позитивно, також зростає.

Зростає і кількість тих, хто вважає мільйони жертв сталінських репресій виправданими. Близько десяти років тому 60% опитаних вважали, що їх ніяк не можна виправдати, 24% – що можна в якійсь мірі, а число впевнених виправдовує була в межах статистичної похибки. У 2019 тільки 45% говорили, що сталінські репресії ніяк не можна виправдати, 33% – що можна виправдати в деякій мірі, 13% впевнено заявили, що сталінські репресії можна виправдати.

Більше за інших з повагою до Сталіна відносяться ті росіяни, які голосували на президентських виборах навіть не за комуніста Павла Грудінін, а за лідера ЛДПР Улідіміра Жириновського. Рівень підтримки особистості і дій Сталіна приблизно дорівнює між комуністами і прихильниками Володимира Путіна.

 • 45
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  45
  Shares

За темою: