Що буде з цінами на нерухомість під час повного локдауну

Президент Ассоціації спеціалістів з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта розповів, що може статися на ринку в найближчі два місяці.

Що буде з цінами на нерухомість під час повного локдауну

Партнер статті — Нерухомість Києва.

Продажі квартир зростають

Після відносного затишшя на ринку житлової нерухомості, пов’язаного із січневими пандемічними «зимовими канікулами», з другої половини лютого та на початку березня рієлтори й представники забудовників констатують суттєве пожвавлення активності та збільшення продажів житла.

Упродовж останніх 4−5 тижнів на первинному ринку Києва кількість укладених угод зросла в середньому щонайменше на 5−10% порівняно із січнем.

Натомість на вторинному ринку залежно від «віку» будинку, локації, площі квартири, кількість угод зросла на 5-7%.

Якщо ж говорити про динаміку продажів житла по країні, то кількість продажів на первинному та вторинному ринках зросла в середньому на 8% у Харкові, Одесі, Львові, Івано-Франківську та Дніпрі.

В інших великих містах приріст продажів дещо менший: приблизно 3,5−4% порівняно з січнем.

Читайте також: Скільки коштують однокімнатні квартири в нових ЖК Києва? Частина 1: «Київміськбуд»

Багатоквартирний будинок у Києві

Вірус «карантинних обмежень»

Активізація як продавців, так і покупців у лютому-березні мала б свідчити про поступове «повернення» ринку до звичайного режиму. Проте ситуація часткової невизначеності, пов’язаної з епідеміологічною ситуацією, досі гальмує ринок.

Нині за кількістю виявлених захворювань на Covid-19 Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська, Житомирська, Київська та кілька інших областей вже перебувають у «червоній» зоні.

Запровадження різних карантинних обмежень, безумовно, позначиться на ринку житлової нерухомості, передусім на кількості укладених угод.

Забудовники більш-менш пристосувалися до карантинних обставин і морально готові до тимчасового зниження активності під час локдауну. Зокрема, у березні-квітні 2020 року падіння продажів за різними оцінками склало від 30% до 70% залежно від класу і якості житлових комплексів.

Проте найголовнішим для представників девелоперів під час локдауну стане можливість здійснювати будівництво за дотримання санітарних та інших норм.

Щодо вторинного ринку, то, порівнюючи з 2020-м роком, зниження угод за жорсткого карантину може скласти щонайменше 50%.

Читайте також: Акції та знижки: 5 новобудов Києва

Як зміняться ціни на житло

Як зміняться ціни на житло

Весняний карантин пригальмує цінове зростання як на первинному, так і на вторинному ринку житлової нерухомості.

Одначе не варто розраховувати, що ціни обваляться, адже форс-мажорні обставини будуть тимчасовими. При зберіганні більш-менш стабільної ситуації в економіці країни та стабільної гривні під час локдауну ціни квартир на вторинному ринку коливатимуться в межах 5%.

Щодо ситуації на первинному ринку, то не виключено, що найменш затребуваний у покупців сегмент житла, а саме об’єкти економ-класу, може знизитися у вартості на 2−3%.

На решті об’єктів більш дорогих і популярних категорій (комфорт-клас, нові формати житла та бізнес-клас) можуть бути оголошені тимчасові спеціальні акції, що дозволяють придбати житло за цінами нижчими на 5−10%.

Звісно, такі акції слід вважати прихованим зниженням вартості квартир. Однак знижки будуть лише на певний тип квартир (наприклад, трикімнатні, попит на які завжди суттєво нижчий, ніж на однокімнатні) та на початкових стадіях будівництва задля залучення покупців до того чи іншого ЖК.

Цілком можливо, що минулорічна ситуація у розрізі цін та попиту може повторитися. Проте, якщо минулого року неочікуваний карантин всіх схопив зненацька, то цьогоріч учасники ринку мають час і можливості підготуватися до карантинних обмежень.

Читайте також: Як змінилися ціни на первинну нерухомість у Київській області за лютий 2021

Найголовніше, що й потенційні покупці також цілком адаптувалися до нових реалій. Відкладений попит накопичуватиметься протягом локдауну, але буде реалізований в найкоротший термін після його завершення — за місяць-півтора.

 • 48
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  48
  Shares

За темою: