Що буде з «Братиславою»?

Жителі Оболоні добре знають будівлю колись популярного кінотеатру “Братислава” на вулиці Олександра Архипенка, між проспектом Героїв Сталінграда й вулицею Йорданською.

Років тридцять тому тут був один із центрів відпочинку прилеглого житлового масиву, зараз же “Братислава”, названа на честь столиці Словаччини, міста-побратима Києва – досить сумне видовище.

Що буде з «Братиславою»? - image bratyslava on https://kyivtime.co.ua

Уже кілька років ширяться чутки, що кінотеатр хочуть довести до повної руйнації і збудувати на його місці черговий житловий комплекс – земля на Оболоні дорожча за золото.

Але разом з тим в районі катастрофічно бракує місць культурного дозвілля, а реконструкція будівлі могла б перетворити її на чудовий майданчик мистецьких заходів та імпрез.

Торік знову було порушено питання про майбутнє кінотеатру, були звернення громадськості з вимогою не допустити знищення “Братислави” й появи нової “свічки” в сквері. Але ніхто не мав чіткого розуміння, що саме і як слід робити, яких коштів це потребує.

Однією з ініціаторів громадського обговорення перспектив “Братислави” була депутатка Київської міської ради Ганна Свириденко. Однією з головних проблем було – адекватно оцінити стан будівлі і можливість її ремонту.

– Ще восени ми проводили консультації і широкі відкриті дискусії з експертами, представниками влади та громадськості щодо того, яким має бути подальша доля “Братислави”. І першим пунктом дорожньої карти вирішення проблеми, що нам вдалося напрацювати, стало проведення технічної експертизи стану будівлі та з’ясування необхідності і доцільності її збереження в існуючому вигляді або перебудови. Тож я як депутат Київради разом із моїми колегами виступила з ініціативою закладення у міський бюджет відповідних коштів, – каже пані Свириденко.

Що буде з «Братиславою»? - image bratyslava-kyiv on https://kyivtime.co.ua

– На минулому тижні (розмова відбулася 29 березня 2017 р. – І.С.) Київрада підтримала наш проект рішення “Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура 2016 – 2018»”. Ним передбачається виділення 30 млн гривень протягом двох наступних років на капітальний ремонт приміщень комунальних кінотеатрів і модернізації обладнання для кінопоказу.

Впевнена, що ця подія стане першим відчутним кроком у справі модернізації і ревіталізації київських комунальних кінотеатрів, перетворення їх на сучасні громадсько-культурні простори, майданчики для стартапів і центри життя місцевих громад. Наразі я проводжу консультації з керівництвом КП “Київкінофільм” щодо розробки проектно-кошторисної документації, щоб встановити, який обсяг коштів потрібен на ремонт закладу, – підсумовує Ганна Свириденко.

Якщо відповідає за це “Київкінофільм” – звертаємося з запитанням про долю “Братислави” до профільного Департаменту культури КМДА. На жаль, КП не надало інформації щодо конкретних строків і сум, призначених на відновлення “Братислави”, але добре вже те, що ініціативи громадськості й депутатів не проігнорували, а взяли до уваги.

Що буде з «Братиславою»? - image Lyst-1 on https://kyivtime.co.ua

Що буде з «Братиславою»? - image Lyst-2 on https://kyivtime.co.ua

Як інформує “Київкінофільм”, гроші їм дали і частина з них точно піде на створення у “Братиславі” культурного центру зі збереженням функцій кінотеатру.

Що ж, сподіватимемося, що ми ще зможемо прийти в оновлений культурно-мистецький центр “Братислава” на виставку чи кінофільм, а сквер навколо кінотеатру не перетвориться на подвір’я житлового будинку.

Що буде з «Братиславою»? - image bratyslava-cinema on https://kyivtime.co.ua

Іван Скринець
Фото автора

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment