Сергій Жадан: «Спроби замалювати синьо-жовтим кольором реальність – реальності не змінили»

Ніхто нічого не робить, немає згуртованості, між наших патріотичних сил нема жодного порозуміння, жодного бажання йти на взаємні поступки і компроміси.

Таку думку Сергій Жадан висловив у інтерв’ю “Дивись.Інфо“.

Сергій Жадан: «Спроби замалювати синьо-жовтим кольором реальність – реальності не змінили» - image zhadan on https://kyivtime.co.ua

“Я в Харкові це дуже добре пам’ятаю, коли вся ця ейфорія: волонтери, активісти, синьо-жовтим помальовані дерева і вся ця хвиля українського піднесення насправді страшенно симпатична, але і дуже болісна. І тут раптом вибори і виявляється, що всі ці наші спроби замалювати синьо-жовтим кольором реальність, реальності-то не змінили. Скоріше змінили в наших очах сприйняття якихось явищ, але ж Генадій Адольфович у першому турі перемагає”, – сказав письменник.

Але усвідомлювати й реагувати на це можна по-різному.

“Які із цього можна зробити висновки і уроки? Можна почати істерити, запасти у зневіру і розпач, кричати: «зрада!» А можна починати думати про наступні вибори, до яких, можливо, не так і далеко, зокрема, якщо це стосується Харкова.

Уявімо, що завтра у нас вибори харківського міського голови. І чим вони завершаться? Підозрюю, вони завершаться так само, як і попередні
Минуло два роки із тих виборів і, уявімо, що завтра у нас вибори харківського міського голови. І чим вони завершаться? Підозрюю, вони завершаться так само, як і попередні. Тому що ніхто нічого не робить, тому що немає жодної згуртованості, тому що між наших патріотичних сил нема жодного порозуміння, жодного бажання йти на взаємні поступки і компроміси. Є надзвичайна амбіційність, надзвичайний дидактизм в риториці та абсолютна марнотратність тих можливостей, які нам даються”, – вважає Жадан.

Він наголосив, що “проблемні” місця в Україні – не тільки Донбас, а й багато інших регіонів.

“Я розумію, що Донбас – це ніби гаряча точка, але як у цьому питанні можна вичленовувати тільки Донбас? Це ж питання стосується Слобожанщини не меншою мірою. Настрої на Слобожанщині, якщо й різняться від настроїв на Донбасі, то не аж так кардинально. Насправді це повернення української України стосується усієї країни, у цьому плані вдавати, що у нас всюди усе добре, а на Донбасі погано… Ця зверхність у ставленні до Донбасу здається мені безпідставною. Візьми те ж Запоріжжя, ту ж Дніпропетровщину, центральну Україну – там же теж проблем із самопозиціонуванням із самоідентифікацією не менше, ніж на Донбасі. Тому працювати всім, багато, наполегливо і тоді є шанс”, – підсумував Сергій Жадан.

Читайте також: Письменник: Вибір мови значно важливіший від вибору вишиванки

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment