Сербський патріарх назвав українську націю «витвором комуністів»

До такої дефініції очільник Сербської православної церкви вдався у загрозливому листі Вселенському патріархові Вартоломею.

Сербський патріарх назвав українську націю «витвором комуністів» - image 264293.b on https://kyivtime.co.ua

Як інформує чорногорське видання “Антена М” з посиланням на грецький православний ресурс “Ромфеа”, патріарх СПЦ Іриней написав Вселенському патріархові Вартоломею, що той забагто собі дозволяє втручанням у церковні справи в Україні всупереч волі РПЦ, пише автор.

Іриней також звинуватив Вартоломея у планах на надання автокефалії Македонській православній церкві та Чорногорській православній церкві. Обидві ці релігійні спільноти СПЦ вважає розкольницькими й неканонічними. При цьому Іриней заявив у листі, що нації в Україні, Македонії і Чорногорії – “творіння комуністів”.

Велика частина листа – понад 15 сторінок – присвячена доведенню істинності тверджень, нібито лише РПЦ має право вирішувати церковні питання на території України.

У македонських ЗМІ вже вийшли матеріали, де Іринея прямо звинувачують у порушенні субординації. Один із матеріалів має заголовок: “Іриней зі своїм скандальним листом поставив себе суддею Вселенського патріарха”.

За темою: