Рішення Порошенка відновлювати ракетний комплекс – важливий крок у зміцненні оборони, – експерт

Військова підтримка України західними союзниками тримається на контактах президента Петра Порошенка та його авторитеті на міжнародній арені.

Рішення Порошенка відновлювати ракетний комплекс – важливий крок у зміцненні оборони, – експерт - image 88_main on https://kyivtime.co.ua

Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив блогер і політичний експерт Олексій Голобуцький.

“Питання обороноздатності країни дійсно для нас стало сумною повсякденністю. І в ситуації, коли ми перебуваємо під постійною загрозою вторгнення РФ, по-іншому просто не можна. Втім, немає лиха без добра – у сфері оборонки спостерігаються серйозні зрушення. На останньому засіданні РНБО президент Петро Порошенко повідомив, що у нас в масове виробництво вийшли сучасні бронетранспортери, літаки і вже на старті серійне виробництво крилатих ракет “Нептун”, – написав експерт.

За словами блогера, все це відбувається при активній підтримці західних партнерів – країн-учасниць НАТО і зокрема США, від яких Україна отримує готове озброєння, необхідні матеріали, військових експертів і консультантів.

“Вся ця міжнародна підтримка за фактом тримається на особистих контактах президента Порошенка і його авторитеті серед світових лідерів. У мене є великі сумніви, що нам довірили б ті ж “Джавеліни”, якби при владі була людина іншого складу і характеру, що не володіє належними якостями”, – вважає Голобуцький.

Оскільки Україна перебуває на старті запуску виробництва ракет “Нептун”, впевнений експерт, наступним етапом стане відновлення Україною серйозного неядерного ракетного комплексу, який стане стримуючим фактором для Росії.

“Ні для кого не секрет, що подібні масштабні проекти досить сильно залежать від позиції і допомоги наших союзників. І якщо тверезо розсудити, то навряд чи у кого-небудь з українських політиків, окрім чинного президента, вистачить авторитету на міжнародній арені, щоб втілити подібний задум у реальність”, – зазначив політолог.

До того ж блогер вважає, що оскільки західні партнери довіряють Порошенку, вони не будуть проти створення Україною серйозного ракетного арсеналу.

“Але що, якщо вся ця військова міць і потенціал опиняться в руках непередбачуваного лідера, який прихильно поглядає в бік РФ? Для Вашингтона це безпосередня загроза їхнім інтересам у регіоні”, – написав експерт

За його словами, у такому разі США зроблять усе, щоб не допустити в Україні подальшого посилення і розвитку боєздатних підрозділів, які можуть бути використані проти них самих.

“Відповідно, й іншому президенту найімовірніше не тільки “перекриють” будь-яку допомогу, але і будуть всіляко заважати. Й у мене немає жодних сумнівів, що цим неодмінно скористається Росія. У Кремлі тільки і чекають нашої помилки, щоб перетворити Україну на полігон для розміщення власних ракет, спрямованих на Захід. І чомусь у мене є відчуття, що багато з них будуть оснащені ядерними боєголовками. І все це вже точно не в наших інтересах!” – підсумував Олексій Голобуцький.

За темою: