Письменниця, яка досліджує Голодомор, удостоєна високої нагороди в Польщі

Письменниця, публіцистка, дослідниця Енн Епплбом стала Людиною року “Газети виборчої”.

Письменниця, яка досліджує Голодомор, удостоєна високої нагороди в Польщі - image z23453510VGala-nagrody-Czlowiek-Roku-Gazety-Wyborczej-2017-A on https://kyivtime.co.ua

Цю нагороду, дуже шановану в інтелектуальних колах Польщі і Європи, присуджують уже 29 раз. Цього року лауреткою стала авторка книжки “Червоний голод. Сталінова війна проти України”.

Енн Епплбом вже кілька років має польський паспорт, але бути полькою їй не так і легко – для багатьох представників польської правиці, особливо радикальної, вона – справжній ворог. Власне, як і її чоловік, відомий політик Радослав Сікорський.

Епплбом – лауреатка Пулітцерівської премії за книжку “ГУЛАГ”. Цього року вона має представляти “Червоний голод” на Книжковому Арсеналі в Києві.

Пропонуємо прочитати: До Києва приїде відомий хорватський письменник

“Вшановуємо сьогодні письменницю за покликанням, публіцистку за темпераментом, за те, що від самого кінця комунізму, оповідаючи полякам, українцям, німцям, угорцям, росіянам про них самих, допомагає зрозуміти себе й видужати від посткомуністичної травми”, – сказав Адам міхнік на церемонії вручення нагороди.

Професор Ярослав Грицак, вітаючи Енн Епплбом з високою нагородою, зазначив, що її “Червоний голод” – революція, книжка, якої самі українці досі не спромоглися написати, за що він і подякував авторці від імені українських істориків.

За темою:

Leave a Comment