Путін порівняв комунізм з християнством, а тіло Леніна – з мощами святих

Президент Московії Владімір Путін заявив, що комуністична релігія схожа на християнство, а тіло Леніна в мавзолеї – на мощі святих.

Про це він сказав у інтерв’ю для фільму «Валаам», фрагмент якого показав телеканал «Росія 1».

«Віра завжди нас супроводжувала, вона зміцнювалася, коли країні нашій, народу нашому було особливо важко. Були такі зовсім жорсткі богоборчі роки, коли знищували священиків, руйнували храми. Але одночасно створювали нову релігію. Комуністична ідеологія, вона дуже схожа на християнство, насправді, – свобода, рівність, братерство, справедливість – це все закладено в священному писанні, це все там є. А кодекс будівника комунізму? Це сублімація, це просто така примітивна цитата з біблії, нічого нового не придумали», – сказав Путін.

Президент Московії також порівняв ставлення комуністів до Леніна з шануванням святих у християнстві. Путін заперечив, що перебування тіла більшовицького лідера в мавзолеї суперечить православним традиціям.

«Коли мені кажуть, що немає, в християнстві немає такої традиції – ну як же немає? На Афон їдьте, подивіться там, мощі святі є, та й у нас ось тут теж святі мощі», – заявив Путін.

Він додав, що радянська влада, на його думку, «не придумала нічого нового» і «просто пристосувала під свою ідеологію те, що людство вже давно винайшло».

За темою:

Leave a Comment