Продати все: чому жадібна й брехлива влада приречена

Я дотримуюся поглядів, які визначають через ставлення до екології правильність чи шкідливість характеру влади.

От і у справі масової вирубки та продажу українського лісу – всі показали себе у повній красі.

Продати все: чому жадібна й брехлива влада приречена - image sosny on https://kyivtime.co.ua

Історія питання

У 2004 році я спільно з іншими депутатами (Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Віталій Чепинога та інші) підняли тему наведення порядку з контрабандою та масовою вирубкою лісів і зареєстрували відповідний законопроект.

Далі, після наших кілька місячних вимог Гройсман нарешті поставив його на голосування у лютому 2015 – 277 “за”.

Знову-таки, проект Закону, підготовлений до 2 читання Комітетом Віктора Галасюка, постійно губився в апараті Гройсмана і після кількох наших прес-конференцій та ультиматумів ВР розглянула й несподівано для влади підтримала – 233 “за”. Для прикладу, не голосували: Юрій та Ірина Луценки, нинішні міністри Семерак, Насалик і… більшість колишніх регіоналів з “Опоблоку”, “Відродження” та “Волі народу”.

Далі більше: уряд Яценюка запропонував ветувати Закон, а Порошенко вирішив всіх обхитрити – він і не ветував, і водночас не підписував Закон.

Після цього я подав позов щодо неконституційних дій Гройсмана і Порошенка до Вищого адміністративного суду і написав заяву про відмову бути радником Президента на громадських засадах.

Врешті на 39 день (замість 15) Закон підписано.

Чому Закон не виконується?

За три роки з моменту підписання Закону про мораторій на вивіз лісу-кругляка все стало на свої місця.

Уряд Яценюка взагалі відмовився його виконувати, а згодом вся лісова мафія знайшла вихід із ситуації. Окрім контрабандного вивозу лісу-кругляку почався й офіційний масовий вивіз під номенклатурою “дрова”. Всі – від лісгоспів до митників та прикордонників з поліцією та СБУ почували себе в шоколаді.

Що відбувається нині?

Вето Порошенка на новий Закон про збільшення відповідальності за вивіз лісу та заборона вивозу дров стало цілком прогнозованим… Натомість, вже Гройсман вирішив всіх обхитрити – заявив про нестримне бажання зупинити лісову мафію.

Цікаво, що вся так звана вертикаль “лісової мафії” підпорядкована уряду Гройсмана – Держлісагенство, Укразалізниця, податкова і митниця. Ба більше, всі очільники цих відомств ТИМЧАСОВО ВИКОНУЮЧІ та ЙОГО ДРУЗІ або ДРУЗІ ЙОГО ДРУЗІВ!

Ця історія з лісом – ще одне підтвердження політологічної аксіоми, що
ЖАДІБНІСТЬ ТА БРЕХЛИВІСТЬ НИНІШНЬОЇ ВЛАДИ ВЖЕ НЕ ПІДЛЯГАЄ ЛІКУВАННЮ! ВОНА ПОВИННА ПІТИ ГЕТЬ – АБО САМОСТІЙНО, АБО ЧЕРЕЗ ВИБОРИ!

Микола Томенко

 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

За темою: