Польський журналіст відверто висловився про те, що бачив на Донбасі

Тут квітне контрабанда. Усі вже звикли до цього. Усі погодилися з цим. Не тільки в Європі, а й у самій Україні.

Такі враження Донбас залишив у журналіста “Незалежної” Давіда Вільдштайна.

Свої емоції від побаченого він виклав у колонці “Гнилизна, яку ми полюбили” на порталі Niezalezna.pl.

“Я щойно приїхав зі Східної України, з зони війни. У певному сенсі фронт чарівний. Порожні дикі поля сушеної трави й соняшнику. Тут і там – руїни сіл проростають з українського чорнозему.

Читайте також: Український співак не може відповісти, хто на Донбасі агресор

Усе тоне в коричневих або іржавих барвах. Красива осінь опустилася на світ. Безпритульні тварини шукають тепла в окопах. Коти, собаки. Військові укріплення посеред нічого, оточене голими деревами і… іржаві рештки військової техніки. В окопах, як це буває в Україні, справжня багатокультурність. Тут зустрінеш татарина, таджика, єврея. Панує відносний спокій. За день на всьому фронті гине максимум кілька, за виняткових обставин кільканадцять осіб.

Тут квітне контрабанда. Усі вже звикли до цього. Усі погодилися з цим. Не тільки в Європі, а й у самій Україні.

Читайте далі: Винничук жорстко висловився про Донбас

Ніби війни і немає. Навіть назва зони бойових дій це підтверджує. АТО, територія боротьби з тероризмом. Ніби Україна бореться з якимось дивним варіантом Аль-Каїди, а не з організованим військовим вторгненням російського диктатора Путіна. Таке враження, що всі вдають. Що немає десятків тисяч жертв, зруйнованих родин, які оплакують своїх близьких, викрадених, загиблих, закатованих. Наче Росія і її імперське божевілля вже не загроза. Лише дехто, найнаполегливіші й найсміливіші, пам’ятають, що відбувається насправді, чи допомагаючи солдатам, чи й самі сидячи в окопах. Але більшість хоче спокою. Не тільки в Україні, а й у всій Європі. Ми приймаємо цю гнилизну, ми не хочемо про неї думати. Зрештою – тихо ж, то навіщо щось змінювати? А зло потроху перемагає”.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment