Петро Порошенко пропонує справді реалістичний сценарій підйому економіки України, – Голобуцький

Президент Петро Порошенко, незважаючи на військову агресію і торгову блокаду з боку Росії, не допустив повного колапсу української економіки, а його другий термін стане періодом масштабних реформ.

Петро Порошенко пропонує справді реалістичний сценарій підйому економіки України, - Голобуцький - image 5c5f007b36cb7-screenshot-10_1200 on https://kyivtime.co.ua

Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив блогер і політичний експерт Олексій Голобуцький.

“Сьогодні на форумі “Відкритий діалог” президент Порошенко заявив, що Україні вдалося подолати економічну кризу. І я солідарний з Порошенком. Україні справді вдалося встояти. Держава витримала випробування, які нам випали. Що у нас було в 2014 році? Після втечі Януковича на рахунках держави залишалося трохи більше 100 тисяч гривень. У Криму пройшли так звані “референдуми” і окупація “зеленими чоловічками”. На Донбасі розгорнувся повномасштабний наступ. В більшості міст діяли мобільні групи, які намагалися приєднати їх до так званих “республік”, – пише експерт.

На його думку, в обставинах, що склалися, президент Порошенко діяв досить успішно: під його керівництвом наступ російської армії було зупинено, а український прапор майорить над 2/3 територій Донецької і Луганської областей.

“Кремль, який розраховував на швидку перемогу, тепер змушений всі 5 років оплачувати існування цих псевдореспублік зі своєї кишені. Далі – економічна ситуація. В умовах, коли 80-90% всього українського експорту були спрямовані на Росію, Москва оголосила нам торгову блокаду і закрила свої ринки для українських товарів. Вже цей факт, при недосвідченому менеджері і управлінці, поклав би край усій економічній системі, а за нею і всій державі. Петро Порошенко зреагував на це, і, використовуючи свої дипломатичні навички, відкрив українським виробникам європейський ринок. Наша економіка отримала альтернативу, і завдяки цьому рішенню змогла вистояти”, – зазначив політолог.

За словами Голобуцького, українцям довелося пережити “турбулентність”: випробувати на собі зростання цін і падіння гривні. Але при цьому, впевнений експерт, все могло закінчитися набагато гірше.

“Ми могли взагалі опинитися під ворожої окупацією – і зараз розплачуватися в магазинах російськими рублями, які, до речі кажучи, знецінилися куди більше гривні за останні 5 років. Ми всі повинні розуміти, що саме війна і торгова блокада нашого колишнього стратегічного партнера привели до всіх цих наслідків. І якби не правильні рішення президента, уряду і парламенту, економіка не змогла б вистояти в принципі. Однак деякі кандидати в президенти сьогодні не просто ігнорують цей факт. Вони спекулюють на цій темі, кажучи про “мир з Росією” (пропонуючи фактично капітуляцію перед Москвою), про долар по 8, голосять про нібито “нечесні вибори”, – вважає політолог.

Як зазначив блогер, всі ці 5 років президентства Порошенка були боротьбою за мінімізацію втрат від військової і економічної агресії. Але зараз українці навчилися вести справи з надійнішими партнерами в особі європейських компаній і проводити вигідні для нас угоди.

“Уже зараз в країні ростуть золотовалютні резерви, їх рівень на сьогоднішній день складає 21 млрд доларів. Хоча в 2014 ми були на межі банкрутства з запасом менше 5 млрд. За планом президента до 2011-2022 рр. Завдяки іноземним інвестиціям в Україні істотно зміниться рівень життя, зростуть пенсії та зарплати. І саме в цьому виражається успішний розвиток. І саме це мав на увазі президент “, – підсумував Олексій Голобуцький.

 • 547
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  548
  Shares

За темою: