Переїхати з Києва у Гостомель: «Півгодини до метро» – брехня!

Продаж житла в недалекому передмісті Києва ще не досягнув аншлагу. Поки що не введено в експлуатацію значну частину недобудованих багатоповерхівок.

Переїхати з Києва у Гостомель: «Півгодини до метро» – брехня! - image P5210041 on https://kyivtime.co.ua

Не повністю заселені й ті, що вже експлуатуються. Але слід зразу згадати про брехню, яку всім потенційним покупцям житла в передмісті активно “впарюють” забудовники й ріелтори.

Пропонуємо прочитати: Переїхати з Києва у Гостомель. Як усе почалося

“15 хвилин до метро”, “25 хвилин до Києва”, “півгодини до метро” – схожі фрази ви побачите неодмінно в більшості оголошень про продаж житла під Києвом.

Справді, якщо людина жила в Києві, можна припустити, що там у неї робота, рідні, друзі чи просто якісь справи. Транспорт у наші часи – чи не найголовніше. Навіть не так транспорт, як можливість вільно й швидко доїхати туди, куди треба.

Так от, навіть “півгодини до метро” – це брехня. Відверта. Принаймні з гостомельсько-бучансько-ірпінського боку. У найкращому становищі жителі Мостища (найближча до Києва частина Гостомеля) і початку Свято-Покровської вулиці. Звідси ще можна розраховувати дістатися до “Героїв Дніпра” за півгодини.

Переїхати з Києва у Гостомель: «Півгодини до метро» – брехня! - image P5210033 on https://kyivtime.co.ua
Дорога між Гостомелем і Бучею. Вдалині видно видно маршрутку “Ірпінь – Гостомель”

З мого краю Гостомеля два шляхи в Київ: маршрут № 389 на ст. метро “Академмістечко”, або маршрут № 338 у Бучу, звідки маршрут № 421 – на ст. метро “Героїв Дніпра”.

Все залежить від того, куди саме вам треба в Києві. Звичайно, Лівий берег вам світить однаково тьмяно з обох боків. Трохи зручніший маршрут № 389 – тим, що сідаєш на своїй зупинці, виходиш уже біля метро. Пересідати в Бучі не так і цікаво, як може здатися. З іншого боку, навіть з урахуванням дороги до Бучі (10-12 хв.) і очікування київської маршрутки, дорога до метро може тривати довше. Зазвичай через Бучу дорога забирає 1 год. 20 хв. (у найкращі дні – рівно годину), тоді як на “Академмістечко” їхати приблизно хвилин 50, коли все зовсім погано й Варшавка стоїть через аварію – годину чи й більше. Але в тому самому заторі стоятиме й маршрутка з Бучі.

Слід сказати, що навіть власники особистого автотранспорту не надто виграють у швидкості – хіба на той час, який я чекатиму маршрутку. Загалом, затори для всіх – затори.

Переїхати з Києва у Гостомель: «Півгодини до метро» – брехня! - image P5210042 on https://kyivtime.co.ua
Буча. Вулиця Вокзальна

Очевидно, що заселення передмістя транспортну ситуацію не покращує. З іншого боку, можна сподіватися на те, що попит викличе певний розвиток транспортної інфраструктури, нові маршрути, можливо, нарешті на ринок проб’ються нові гравці, які захочуть обслуговувати пасажирів трішки краще, ніж худобу. Але це – питання майбутнього.

Поки що ж залишається наголосити: не варто вірити ріелторам, які запевняють, що з вашої майбутньої оселі дістатися Києва легше, ніж вийти в магазин. Такого в передмісті вже майже не залишилося.

Іван Скринець

Далі буде

За темою:

Leave a Comment