Пам’ятника Щорсу в Києві більше не буде

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики депутати погодили проект рішення “Про заходи щодо переміщення (перенесення) пам’ятника військовому діячеві Щорсу М.О.”.

Проект рішення передбачає звернення до Міністерства культури України з проханням внести пропозицію щодо переміщення пам’ятника Щорсу на розгляд Кабінету Міністрів. Постамент є пам’яткою монументального мистецтва з Переліку об’єктів культурної спадщини національного значення, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, тож переміщення пам’ятника неможливе без погодження із вищими органами влади.

Пам’ятника Щорсу в Києві більше не буде - image shchors on https://kyivtime.co.ua

“З одного боку, є закон України про декомунізацію, який повинен бути виконаний. І постамент Щорсу якраз підпадає під декомунізацію. З іншої сторони — ми повинні, як відповідальні особи, зберегти унікальну пам’ятку монументального мистецтва. Пам’ятник Миколі Щорсу в Києві часто стає об’єктом вандалізму з боку радикально налаштованих активістів, які намагалися демонтувати постамент самотужки, вважаючи що міська влада у цьому напрямку робить недостатньо. Але ми маємо все зробити виключно у правовому полі, тому й звертаємося за дозволом до Мінкульту”, – зазначив секретар Київради Володимир Прокопів.

Він також зауважив, що пам’ятник буде доцільно розмістити в Музеї монументальної пропаганди СРСР.

“Радянська влада використовувала монументальну пропаганду, щоб зміцнювати свій режим. Мені здається, що ми маємо показати і нашому суспільству, і зберегти, і навчити наших дітей, яким чином влада може використовувати у тому числі мистецтво для того, щоб маніпулювати свідомістю людей. Маючи у наявності у тому числі такі пам’ятники, як пам’ятник Щорсу, нам це буде зробити набагато простіше. Якраз у Музеї тоталітарної пропаганди СРСР кияни та гості міста зможуть побачити, з допомогою яких інструментів тодішня влада впливала на свідомість людей”, – наголосив секретар Київради.

Голова комісії з питань культури Вікторія Муха запропонувала доповнити проект рішення пунктом, який передбачатиме перенесення пам’ятника лише після отримання відповідних експертних висновків.

Проект рішення розглядатимуть на пленарному засіданні Київради.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment