Остап Дроздов хоче, щоб «помер» останній російськомовний журналіст

“Потрібно створювати наново повністю україномовний публічний простір. Хай російська повністю перейде у приватне спілкування її носіїв. Хочу, щоб в Україні «помер» останній російськомовний журналіст”.

Російська мова отримала надто великий імпульс поширення і розвитку через війну й Революцію гідності.

Таку думку висловив журналіст Остап Дроздов під час виступу на конференції з питань мовної стійкості, інформує Gazeta.ua.

“Російсьмовний українець був співавтором Революції, а відтак української державності. Російськомовні є героями України та учасниками АТО, – сказав Остап Дроздов. – Хочу, щоб кожен російськомовний військовий сказав публічно: «Я воюю за свою російську мову в Україні». З кожним із них важко говорити, бо скаже: «Ти, сопляк, тут роздумуєш, а я в той час сиджу в окопі». І буде правий. Але свою правоту вони використовують для промоції російської мови в Україні”.

Дроздов зазначив, що російська не сприймається в Україні як мова ворога й окупанта. Журналіст вважає, що українці не хочуть бути першими у власній державі.

“Слабкі люди вірять у свою квотність та прораховану відсотковість. Зробили квоти для української мови, переходять на російську у спілкуванні з її носіями. Ми повинні мати сміливість вийти з зони свого дискомфорту, до якого звикли. Пора качати права. 25 років російськомовні жили в ідеальних умовах. Мали засилля свого контенту, свій російськомовний шоу-бізнес, медіа, друковану продукцію в невичерпних масштабах. Але це базувалося на моїй дискримінації. На дискримінації людини, яка в чужомовній атмосфері не мала можливості реалізувати свої мовні права”.

Пан Дроздов наголошує, що українцям слід зруйнувати стереотип, нібито вони автоматично розуміють російську, розділити публічний і приватний простір.

“Потрібно створювати наново повністю україномовний публічний простір. Можливо, навіть нав’язуванням у формі законів. Живемо в русифікованій країні, бо приватність російськомовних стала публічною. Так бути не може і нехай російська повністю перейде лише у приватне спілкування її носіїв. Хочу, щоб в Україні «помер» останній російськомовний журналіст”.

Слід нагадати, що 5 жовтня Київська міська рада має розглянути в цілому проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині“. Ініціатор проекту Юрій Сиротюк закликав громадськість підтримати проект і надати розголосу цій події.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment