Опублікувано проект про власників зруйнованих історичних будинків Києва

Журналісти програми “Схеми” опублікували дослідження про власників 24 будинків у Києві, які мають історичну, культурну чи архітектурну цінність, але при цьому занедбані й перебувають в аварійному стані.

Результати дослідження опубліковані на мікросайті “Спадок у руїнах” Радіо Свобода.

“Кому, коли і за яких обставин перейшли у власність історичні будинки Києва? Що з ними планують робити дали сучасні власники? Чому дозволяють їм просто руйнуватись? Це ті запитання, на які ми шукали відповіді, проводячи це розслідування”, – зазначила співавтор та редактор проекту Наталка Седлецька.

Робота над проектом – зйомки, збір історичних даних та безпосередньо пошуки відповідальних – тривала декілька місяців.

“Всі матеріали – це 24 детективні історії, структуровані на сайті окремими розділами. Відвідувачі можуть дізнатися про невідому історію будинків Києва – від істориків і києвознавців та про те, як будинки-пам’ятки виглядають зараз – пройти «віртуальну екскурсію», переглянути відеоматеріали по кожному з об’єктів”, – розповіла співавтор проекту Валерія Єгошина.

Встановивши власників історичних будинків, автори спробували отримати їхні коментарі щодо планів на приватні пам’ятки.

“Ми зіткнулися з тим, що навіть влада, маючи свої важелі впливу та численні ресурси, інколи сама не може встановити, кому належить той чи інший будинок. Були навіть ситуації, коли столичні чиновники не знали чий будинок, а він виявлявся якраз в руках міста. Все це через те, що довго не існувало електронного реєстру нерухомості. Щоб встановити всіх власників ми обходили БТІ, архіви, сусідів та районні адміністрації – і навіть просто караулили під будинком, в очікуванні що хтось таки з’явиться”, – уточнила Валерія Єгошина.

Також автори зібрали коментарі влади, яка має вирішувати подальшу долю будинків, що перебувають у руках недобросовісних власників, та з’ясували, які інструменти мають чиновники, аби вплинути на збереження культурної спадщини.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment