Опозиція приєднується до протестної акції в Тбілісі

До протестної акції у столиці Грузії Тбілісі сьогодні приєднуються опозиційні політичні партії.

Опозиція приєднується до протестної акції в Тбілісі - image 34137538_10211590980346295_4496755322106413056_o-1527981733-1024x683 on https://kyivtime.co.ua

На третій день масштабних мітингів батько підлітка, вбитого півроку тому в бійці на вулиці Хорава, закликав «усі політичні партії Грузії приєднатися до протесту», інформують «Новини-Грузія».

«До сьогодні я намагався закликати собі на підтримку тільки громадськість, але бачу, як провокатори намагаються внести розбрат у наші лави, в мирну акцію. Зараз я закликаю всі політичні партії Грузії об’єднати свої сили і разом зруйнувати цю систему», – заявив Саралідзе.

На заклик Саралідзе відгукнулися у партії «Єдиний національний рух» (ЄНР). Крім того, свою готовність взяти участь в акції підтвердили колишній однопартієць ЄНР, лідер партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе, лідер Національно-демократичної партії Бачукі Кардава, керівник руху «Держава для народу» Ніка Мачутадзе.

Після опівночі в наметі, встановленому біля парламенту на проспекті Руставелі, опозиціонери провели переговори з Сараліде. На зустрічі також був присутній Малхаз Мачалікашвілі – батько 19-річного Темірлана Мачалікашвілі, убитого під час спецоперації в Панкіській ущелині. Протягом останніх днів він брав активну участь в мітингах.

Переговори тривали приблизно півгодини. Після їх закінчення Саралідзе, який вимагає відставки уряду і покарання вбивць свого сина, заявив, що влада не залишили йому вибору.

«Я обіцяв, що вживу будь-яких заходів, щоб зруйнувати систему. Вбивць мого сина неодмінно слід покарати. Я закликаю об’єднатися всі політичні партії, кожного громадянина Грузії, щоб знести цю систему, цей уряд насильників і вбивць», – заявив Саралідзе.

Лідери опозиційних партій також повідомили, що 3 червня о 18:00 перед будівлею парламенту відбудеться прес-конференція, на якій вони розкажуть про свій план дій. Відразу після цього, там відновиться мітинг.

«Я особисто і жоден з нас не дозволимо владі розчавити цих людей, і сьогодні ця боротьба починається в масштабах всієї Грузії. Всі ми об’єднуємося для того, щоб покласти край уряду і покінчити з цим злочинним режимом. У Грузії є прекрасна перспектива розвитку, і ця перспектива зараз – на (проспекті) Руставелі. Від сьогодні ми повинні вирішити, що буде за цією катастрофою, що пропонує цей уряд і почати повністю новий шлях розвитку. Ніхто не буде боротися проти нас. У нас буде план дій, який доведе цю справу до кінця», – заявив Георгій Вашадзе.

Один з лідерів ЄНР підтвердив журналістам, що на сьогоднішній акції зміна влади стане однією з основних вимог. Він додав, що опозиція збереться перед парламентом, щоб допомогти Саралідзе досягти своїх цілей і встановити справедливість. «Разом з усім суспільством ми будемо рядовими солдатами в цій боротьбі», – зазначив Удумашвілі.

До цих пір неясно, долучаться чи до акції з вимогою відставки уряду інші політичні партії. Зокрема, свою позицію найближчим часом обіцяють оголосити в партії «Європейська Грузія». Напередодні один з лідерів цієї сили, депутат Отар Кахідзе заявив, що питання про політичну співпрацю не вирішуються у наметах, а є результатом консультацій.

Бійка школярів на вулиці Хорава в Тбілісі сталася 1 грудня 2017 року. Справа про подвійне жорстоке вбивство відразу стала резонансною. За звинуваченням у вбивстві було затримано двох 16-річних підлітків. При цьому зазначалося, що майже всі свідки відмовилися давати свідчення у справі, використовуючи своє право зберігати мовчання.

Скандал вибухнув через півроку, 31 травня, коли Тбіліський міський суд виніс вирок обвинуваченим. Виявилося, що прокуратура не змогла пред’явити достатніх доказів, тому один з підсудних був визнаний винним в умисному вбивстві Левана Дадунашвілі і отримав 10 років і 6 місяців в’язниці. Другого суд визнав винним тільки в спробі вбивства і присудив 9 років і 9 місяців в’язниці.

Обурений рішенням суду, який так і не виявив вбивцю його сина, житель Тбілісі Заза Саралідзе почав акцію протесту під гаслом «Не вбивай мене». Три дні поспіль мітинг збирає тисячі людей на проспекті Руставелі. Саралідзе не погоджується на переговори з владою і вимагає відставки уряду. Він звинувачує колишнього прокурора Мірзу Субеліані в приховуванні злочинців і також вимагає його арешту.

За темою:

Leave a Comment