Об’єднання Коцюбинського й Ірпеня визнано незаконним

Верховний Суд України залишив у силі рішення Апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2016 року щодо незаконного приєднання Коцюбинського до Ірпеня. Постанова оприлюднена в реєстрі судових рішень.

Об'єднання Коцюбинського й Ірпеня визнано незаконним - image 2125844 on https://kyivtime.co.ua

Справу судді Апеляційного суду слухали 16 травня 2018-го року, інформує kotsubynske.com.ua. Рішення оскаржувала Ірпінська міська рада. Постанова Верховного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Судді Верховного Суду не побачили порушень в Постанові апеляційної інстанції, яка постановила:

“Визнати протиправною бездіяльність Коцюбинського селищного голови Вадима Садовського щодо незабезпечення у смт Коцюбинське громадських обговорень про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад. Визнати протиправним та скасувати рішення №851 35 сесії Коцюбинської селищної ради 6-го скликання від 20 травня 2015 року “Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи”. Визнати протиправним та скасувати рішення № 852 36-ї сесії Коцюбинської селищної ради 6 скликання від 4 червня 2015 року “Про добровільне об’єднання територіальних громад міста Ірпеня та селища Коцюбинське”.

“Ми разом з Наталею Коломієць, Вадимом Зінчуком та Ольгою Матюшиною були тими активістами, які в 2015 році подали позов, аби скасувати скандальне рішення Коцюбинської селищної ради. Мер Ірпеня Володимир Карплюк тоді приїхав у нашу раду, щоб тиснути на депутатів і ніхто не хотів чути громаду – люди скандували: “Київ”. Звісно, що Ірпінський суд, на який чинився тиск з боку влади, ми програли. Але апеляція і касація довела – громаду просто нагнули. Люди не згодні приєднуватися до Ірпеня”, – наголошує журналістка Ірина Федорів, яка теж була одним із позивачів.

“Були громадські слухання у березні цього року. 61 % з тих, хто взяв участь, а це понад 1300 коцюбинців, висловилися за приєднання до Києва. До того проводилися кілька соцопитувань професійними соціологами. Результати опитувань і слузань свідчать, що бажання грмоади приєднатися до столиці лише зростає. Ми сподіваємося, що і Київрада, і парламент приймуть рішення в інтересах громади Коцюбинського і заблокують можливість дерибанникам з Ірпеня зазіхати на Біличанський ліс, який у селищі залишається єдиним інтересом для депутатської більшості від Нових облич”, – додає Федорів.

Як відомо, це не перший випадок, коли громада оскаржує в суді рішення про приєднання територіальної громади до іншого населеного пункту. Зокрема, активісти селища Ворзель судяться з Ворзельською радою та вимагають визнати рішення про приєднання до Бучі незаконним.

Сусідній Гостомель, на базі якого ще у 2015-му році була створена Гостомельська ОТГ, ніяк не може дочекатися виборів, оскільки депутати Ірпінської ради виступають проти відокремлення Гостомеля від Ірпеня.

За темою:

Leave a Comment