Новий мовний скандал у столичному університеті

Цього разу кияни звернули увагу на недотримання законодавства в Національному авіаційному університеті.

«Я буду на русскам, нікто нє протів? Мєня же всє панімают?” – в Національному авіаційному університеті Києва студентам грубо нав’язують навчання російською мовою», – пише Ярослав Попович.

Далі він наводить численні факти нехтування викладачами й посадовцями НАУ державної мови.

“Важко собі уявити, але на 28 році Незалежності України студенти у вишах столиці України – м. Києва є дискримінованими за мовною ознакою.

Особливо кричуща ситуація склалася сьогодні у Києві у Національному авіаційному університеті в Інституті комп’ютерних інформаційних технологій та Гуманітарному інституті.

Студенти розповідають: «Така ситуація триває вже не перший рік. Те, що ми знаходимось в Україні, а не в Росії вказують лише таблички на кабінетах і оголошення на дошці. Викладачів, які викладають українською на нашій кафедрі можна порахувати на пальцях однієї руки. Все спілкування на кафедрі з навчальних питань відбувається лише російською мовою. Навіть з україномовними студентами викладачі спілкуються російською! Напевно, не хочуть себе обтяжувати використанням української мови під час виконання своїх обов’язків».

І справді, коли я зателефонував на кафедру Інституту комп’ютерних інформаційних технологій зі мною спілкувалися лише російською мовою. Лише російською зі мною спілкувалися і у приймальній директора Гуманітарного інституту. Російською зі мною спілкувався навіть заступник директора Інституту комп’ютерних інформаційних технологій НАУ! Щоправда, згодом він таки перейшов на українську.

Студенти розповідають: «Більшість занять, як практичних, так і лекцій, у нас проходить російською мовою. Окремі викладачі перед заняттям запитують: «Я буду на русскам, нікто нє протів? Мєня же всє панімают?» і, не очікуючи відповіді, проводять заняття російською. Інші проводять фіктивні голосування стосовно мови викладання, де результат вже заздалегідь відомий, а деякі, взагалі нікого нічого не питаючи і не пояснюючи, ведуть заняття російською. Домашні завдання на практичних заняттях теж дуже часто дають російською мовою. Більшість студентів є україномовними, але, на жаль, вони не відстоюють своє право на навчання українською мовою. Російськомовні ж студенти у нас значно активніші у цьому плані».

Найбільше дивує таке: керівництво НАУ рапортувало, що перехід всіх викладачів на українську мову закінчився ще у далекому 2007 році! Невже і справді керівництво закладу не знає про ганебну ситуацію з українською мовою у виші чи, може, вони просто самоусунулися від вирішення цього питання?”, – обурюється пан Попович.

Як ми нещодавно повідомляли, мовознавець, професор Іван Ющук висловив обурення мовною ситуацією в одному з провідних вишів України – Київському політехнічному університеті.

Новий мовний скандал у столичному університеті - image mria on https://kyivtime.co.ua

 • 470
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  470
  Shares

За темою: