Норвегія збільшить число морпіхів США на своїй території

У вівторок, 12 червня, уряд Норвегії оголосив про збільшення вдвічі кількості американських військовослужбовців на території своєї країни.

Норвегія, яка є членом НАТО, з 2017 року приймає морських піхотинців США для тренувань в зимових умовах. 330 американських військовослужбовців прибували до Норвегії на умовах піврічної ротації і розміщувалися в центрі країни в Ваернесе.

Сьогодні уряд Норвегії в офіційному комюніке заявив, що має намір запропонувати США збільшити військовий контингент до 700 осіб і продовжити термін їх перебування з шести місяців до п’яти років. Додаткові підрозділи будуть розташовані в регіоні Сермоена в норвезькій Арктиці.

“Захист Норвегії залежить від підтримки наших союзників по НАТО, як це відбувається з більшістю інших країн НАТО”, – заявив в комюніке міністр оборони Франк Бакке-Йенсен.

Міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сорайда заявила журналістам, що це рішення не є створенням постійної бази США в Норвегії.

“Ми не бачимо серйозної причини для реакції Росії, хоч і очікуємо, що вона повториться, бо Росія завжди протестує проти навчань і підготовки союзників НАТО”, – сказала вона.

Перед тим, як стати членом-засновником НАТО в 1949 році, Норвегія прийняла на себе зобов’язання не тримати на своїй території іноземні збройні сили, поки немає загрози нападу. Норвегія вважає, що не порушила своїх зобов’язань

За темою:

Leave a Comment