На Житомирщині викрили злочинну схему привласнення лісу

Наприкінці 2017 року масштабна вирубка лісу, який десятиліттями ріс на околиці Житомира поблизу картонного комбінату, об’єднала мешканців прилеглих багатоповерхівок.

На Житомирщині викрили злочинну схему привласнення лісу - image lisy on https://kyivtime.co.ua

Намагаючись зупинити вирубку дерев, їм вдалося з’ясувати, що з 2010 року 13 гектарів лісу стали приватною власністю. А серед власників ділянок є і колишній голова Станишівської сільради Олександр Цьмох, який чомусь не вніс ділянку у свою декларацію, повідомляє www.wikiinvestigation.org.

Вирубувати багаторічні сосни почали, щоб розширити територію ТОВ «Житомирський картонний комбінат». Спеціалісти Держекоінспекції в Житомирській області, які прибули на місце, не змогли завадити вирубці, пояснивши це тим, що роботи проводяться на приватній території, зокрема, на двох ділянках розміром у 0,2 га, викуплених у липні 2017-го року.
Щоправда, на практиці вирубка перекинулася і за межі ділянок, що перебувають у власності картонного комбінату. Зокрема, була вирубана просіка для подальшого проїзду будівельної техніки на викуплені ділянки, а також облаштована імпровізована автостоянка для вантажівок під високовольтною лінією електропередач.

З’ясовуючи обставини, як картонному комбінату вдалося отримати ділянки лісу в приватну власність для садівництва, вдалося дізнатися, що насправді під садівництво роздано всі 13 га території лісу. 24 березня 2010 року Житомирська РДА рішенням №324 розділила ліс, який до цього часу знаходиться у підпорядкуванні дочірнього підприємства “Пулинський Лісгосп АПК”, на 126 ділянок. Підставою для цього стала проектна документація, яку розробило ПП «Інтерра-Україна» і яку підписав тодішній голова Станишівської сільради Олександр Цьмох.

У серпні 2011 року розпорядженням голови тієї ж Житомирської РДА було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо виділення ділянок для подальшої передачі їх у власність для ведення садівництва. Мова йшла про 2,4 га лісу, де у часи Другої світової війни відбувалися масові розстріли і захоронення військовополонених та цивільного населення. Проект землеустрою виготовило ТОВ «Інтерра Україна». За типовою схемою ліс, який знаходився неподалік від ТДВ “Житомирський дослідно-експериментальний завод нестандартизованого устаткування”, розділили на 24 ділянки і у подальшому роздали під садівництво.

Отримавши землю, власники, очевидно, також не планували займатися тут городництвом, оскільки невдовзі в лісі з’явилася важка техніка, дерева вирубали, а ділянку обгородили високим парканом. І доки краєзнавці, пошуковці, лісники та місцеві мешканці доводили у судах неправомірність розпорядження голови Житомирської РДА Андрія Кулика, ділянки перепродувалися, а для частини з них змінювали цільове призначення.

На підставі викладеного матеріали wiki-розслідування передано до правоохоронних органів з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Заява

Також нещодавно прокуратура Київської області заявила про повернення в державну власність 9 га лісу на Вишгородщині.

За темою:

Leave a Comment